Ferie zimowe w filii biblioteki w Przedborzu

Bardzo aktywnie i wesoło upłynął czas ferii zimowych w  filii biblioteki w Przedborzu. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę oraz integrowały się podczas wspólnych zabaw i gier zręcznościowych. Uczestnicząc w zajęciach literacko – plastycznych dzieci zapoznały się z teatrzykiem Kamishibai i wykonały prace plastyczne inspirowane wysłuchaną bajką autorstwa braci Grimm „ Pani Zima”. Powstały piękne zimowe krajobrazy sypane solą. Dużą frajdę sprawiło im również wykonanie bałwanka za pomocą puchnącej farbki co dało bardzo ciekawy efekt.   Niezwykłą atrakcją była dla dzieci wycieczka do państwa Rząsów. Dzięki uprzejmości pana Bogdana, który na co dzień prowadzi Szkolenie Psów Orion i zajmuje się tresowaniem psów, mogliśmy zobaczyć różne rasy tych pupili.  Oczywiście nie mogło się obyć bez pokazów sztuczek i umiejętności podopiecznych. Dzieci z entuzjazmem przywitały naszą dobrą znajomą Elzę -  owczarka niemieckiego, która odwiedziła naszą bibliotekę podczas ubiegłorocznych wakacji i powitała się z nami podaniem łapy. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach również inne psy m.in.  poważny dog niemiecki Hektor oraz wyjątkowa Cane Corso Lola a także inne owczarki, które przebywają na szkoleniu. Po zakończonym pokazie herbatka i ciastka u gościnnych państwa smakowały wyśmienicie. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i podzielenie się z nami swoją pasją i miłością do naszych czworonożnych przyjaciół. W drugim tygodniu naszych spotkań  dzieci chętnie brały udział w zajęciach plastycznych podczas których malowały na szkle oraz wykonały piękne maski karnawałowe. Jednak największą atrakcją był dla nich długo wyczekiwany bal karnawałowy podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego na Najlepszego Czytelnika Roku 2023. Emocje były ogromne a najaktywniejsi uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora MiPBP w Kolbuszowej pana Pawła Michno, który specjalnie na tą okazję został zaproszony do naszej biblioteki. W konkursie wzięło udział 31 dzieci a najlepszym czytelnikiem 2023 roku okazała się Klaudia Draus, która zdobyła I miejsce z imponującym wynikiem 280 przeczytnych książek. Gdy emocje konkursowe już opadły dzieci z radością brały udział  w zabawach, które poprowadziły dla nich starsze koleżanki Madzia i Julka. Zabawa była wyśmienita i jak przystało na prawdziwy bal uczestnicy bawili się przy rytmach różnorodnej muzyki. Były kaczuszki, pociąg, stary niedźwiedź taniec na gazetach, rzut samolotem, podchody  i inne. Tego dnia nie zabrakło konkursów i muzycznych zabaw w których nagrodą były słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach w bibliotece.

Ferie
  • Data aktualizacji: 2024-04-27 11:44