Narodowe czytanie w filii Przedbórz

Za nami pierwsze spotkanie kółka plastycznego w filii biblioteki w Przedborzu po wakacjach podczas którego uczestnicy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Akcja corocznie organizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a jej celem jest propagowanie znajomości literatury narodowej. Udział w akcji jest także świetną okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci. Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Po uważnym wysłuchaniu fragmentu utworu o losach Jana i Cecylii dzieci wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym znajomości tekstu a następnie wykonały piękne ilustracje przedstawiające osadę którą założyli Jan i Cecylia. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało kolorowy balonik z pamiątkową pieczęcią.
Zapraszamy na kolejne zajęcia plastyczne w bibliotece w każdy piątek o godz. 13
  • Data aktualizacji: 2024-04-29 17:25