Wakacje 2023 w filii Przedbórz

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań w bibliotece. Najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu, przygotowanych przez filię biblioteki w Przedborzu. Każdego roku nasza placówka  organizuje zajęcia i spotkania wakacyjne, które nie tylko promują literaturę, ale także uczą kreatywnego myślenia i podpowiadają, jak można ciekawie spędzić wolny czas. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie na przełamanie wakacyjnej nudy. Zajęcia plastyczne, quizy, gry planszowe - to tylko część propozycji, z których korzystały dzieci. W ramach zajęć zorganizowano warsztaty tworzenia slaimów, które co roku cieszą się wśród dzieci dużą popularnością oraz wspólnie tworzyliśmy antystresowe gniotki. Bardzo ciekawą propozycją dla dzieci był pokaz tresury owczarka niemieckiego , który na zaproszenie razem z właścicielem odwiedził bibliotekę. Elza zaprezentowała swoje umiejętności które na co dzień doskonali pod czujnym okiem swojego pana zajmującego się tresurą psów.  Można się było dowiedzieć wielu ciekawych  rzeczy jak należy prawidłowo postępować z psem i jak się nim opiekować. Z  kolei dzieci zaprezentowały swoje zwierzątka domowe . Biblioteke odwiedziły świnki morskie i królik co sprawiło dzieciom wiele uciechy. Można było zwierzątka pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wakacyjnych spotkań upiekliśmy pyszne gofry , które jeszcze długo pachniały w całej bibliotece. O tym, że wakacje w bibliotece mogą być udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność. Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.

Wakacje 2023
  • Data aktualizacji: 2024-04-29 17:25