Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

"Pociąg do czytania" na Dni Kolbuszowej

Dni kolbuszowej 2022 (8) 
Dni kolbuszowej 2022 

W sobotę 18 czerwca 2022 roku w świetlicy z punktem bibliotecznym „Pociąg do czytania”, który mieści się na dworcu w Kolbuszowej, odbyły się imprezy w ramach obchodów „Dni Kolbuszowej”.

Równo o 9.30 rozpoczęły się zajęcia plastyczne, a po nich konkurs  „Czytam Expresem”

Zajęcia plastyczne polegały na twórczym ozdobieniu loga świetlicy, czyli „Pociągu do czytania”. Biorące udział w zajęciach dzieci potraktowały wyzwanie bardzo poważnie i w bardzo ciekawy sposób – łącząc różne techniki  - wyczarowali piękne dzieła, które można obejrzeć w punkcie na dworcu. Nagrodzone zostały następujące osoby:

  1. Miejsce – Zosia Tomczyk, Karol Sito.
  2. Miejsce – Florian Sito.
  3. Miejsce – Ania Tomczyk.

 Ciekawym okazał się również konkurs „Czytam Expresem”. Konkurs ten wbrew pozorom nie był prosty, ponieważ należało szybko i ładnie przeczytać wiersz „Murzynek Bambo”. Ważne było również to, żeby się nie pomylić i przeczytać płynnie. I jak to w Expresie, liczyła się każda sekunda, która mogła przynieść zwycięstwo.

Konkurs wygrała Zosia Tomczyk, która zwyciężyła z przewagą 2 sekund nad zajmującym drugie miejsce Fryderykiem Sito.

Dzień zabaw zakończył Rodzinny Turniej Gry w Piłkarzyki Stołowe. Turniej rozgrywał się w mieszanym systemie grupowo-pucharowym, a uczestniczyli w nim rodzice ze swoimi dziećmi lub osoby związane ze sobą w jakimś koleżeńskim układzie. Można powiedzieć, że Turniej posiadał ogólnopolski zasięg, gdyż wzięły w nim udział osoby z terenu Pomorza, których serdecznie pozdrawiamy.

Emocje i duch rywalizacji towarzyszące poszczególnym drużynom były ogromne, lecz nie przesłoniły idei gry „Fair play”.

Zwycięzcami Turnieju zostali:

  1. miejsce Rodzina Witkoś.
  2. miejsce Mikołaj Jagodziński i Kacper Micek.
  3. miejsce Rodzina Krogulec.
  4. miejsce Rodzina Rohde .

Przez cały czas trwania zabawy najmłodsze osoby odwiedzające nasz oddział na dworcu w Kolbuszowej otrzymywały balony z zawieszką, reklamującą punkt biblioteczny i świetlicę, a zwycięzcy i uczestnicy zajęć i konkursów zostali obdarowani grami planszowymi dla całej rodziny i książeczkami do malowania.

Nagrody ufundował Burmistrz Kolbuszowej, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie wymienionych imprez. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników, zarówno rodziców jak i dzieci, a szczególne pozdrowienia kierujemy do Julki, która miała w tym dniu urodziny :)

GALERIA
Dni kolbuszowej 2022 (9) 
Dni kolbuszowej 2022 (7) 
Dni kolbuszowej 2022 (6) 
Dni kolbuszowej 2022 (5) 
Dni kolbuszowej 2022 (15) 
Dni kolbuszowej 2022 (14) 
Dni kolbuszowej 2022 (13) 
Dni kolbuszowej 2022 (12) 
Dni kolbuszowej 2022 (11) 
Dni kolbuszowej 2022 (10) 
Dni kolbuszowej 2022 (1) 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2022-08-17 12:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 544 579