Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

W środę 6 października 2021 r. uczestnicy projektu „Między legendą a historią” odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. W trakcie wycieczki dzieci poznały historie i tradycje dwóch grup etnicznych zamieszkujących Kotlinę Sandomierską (Lasowiaków i Rzeszowiaków). Uczestnicy projektu mieli okazję obejrzeć wnętrze starej chałupy, karczmy oraz młyna wodnego. Poznali działanie wiatraka oraz dawnych narzędzi rolniczych. Mieli okazję zasiąść w ławkach w dawnej szkole oraz zobaczyć jej wyposażenie. Pod okiem przewodnika zwiedzili kościół pochodzący z Rzochowa oraz zobaczyli wnętrze dworu z Brzezin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i współpracę.

Podziękowania kierujemy również do Pani przewodnik za miłe przyjęcie i ciekawe historie związane z dawnym życiem wsi.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu  „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Zwiedzamy skansen
  • Data aktualizacji: 2024-04-24 11:54