Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Spotkanie autorskie z Heleną Domagalik

Dnia 16 stycznia 2020 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej zorganizowano spotkanie z Heleną Domagalik – kolbuszowską poetką. Wydarzenie miało charakter promocji drugiego tomiku poezji autorki pt. „Wiara Nadzieja i Miłość”, której wiersze od początku wydawane są przez kolbuszowską bibliotekę. Autorka miała przyjemność współpracować z nami już od paru lat. Pierwszy jej tomik został wydany cztery lata temu i zaprezentowany publiczności podczas podwójnego spotkania autorskiego Heleny Domagalik i młodej poetki Patrycji Gielarowskiej w listopadzie 2016 roku. Wówczas można było posłuchać wierszy z debiutanckich wydań obu poetek. Trzeba nadmienić, że autorki znały się z organizowanych w bibliotece spotkaniach sekcji wiersza lokalnych pisarek, podczas których analizowały różne wiersze pod okiem Janusza Radwańskiego.

Spotkanie poetka rozpoczęła od miłego gestu wręczenia książek ze specjalnym autografem osobom, jej zdaniem, zasługujących na wyróżnienie, bez których nie byłoby tego sukcesu. Publiczność, która nadzwyczaj dopisała tego wieczoru, miała okazję posłuchać wybranych przez Helenę Domagalik wierszy, m.in. „Matka”, „Karolina”, „Marto”, „Mogiła” czy „Fotel”. Tomik stanowi zbiór wierszy pisanych między 2014 - 2016 rokiem z ostatnim wierszem z 2017 roku, który jest przyczynkiem do być może kolejnego zbioru autorki.

Po każdym przeczytanym wierszu autorka otrzymywała brawa, a po wystąpieniu z nieukrywaną radością składała autografy na zakupionych książkach. Z tego powodu dziękujemy wszystkim przybyłym, a także samej poetce za mile spędzony czas i zapraszamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, jak również uczestnictwa w tego typu imprezach.

GALERIA
IMG 9580 
IMG 9583 
IMG 9585 
IMG 9592 
IMG 9595 
IMG 9598 
IMG 9607 
IMG 9610 
IMG 9620 
IMG 9621 
Wiara nadzieja milosc pl 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-09-23 13:20
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 346 007