Wróżby Andrzejkowe w filii biblioteki w Przedborzu

Andrzejki

Andrzejki to idealny czas na wróżby i zabawy przepowiadające przyszłość. O tym czy mają one magiczną moc mogły się przekonać najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej, które w poniedziałek 25 listopada odwiedziły filię biblioteki w Przedborzu.

Główną atrakcją naszego spotkania był czynny udział we wróżbach takich jak: andrzejkowy wyścig butów, magiczne kubeczki, szczęśliwa moneta, znaczenie kolorów oraz losowanie zawodów. Nie zabrakło także wróżby „gorące serce”, gdzie przy pomocy szpilki przepowiadaliśmy sobie imię swojej przyszłej sympatii.

Andrzejkowe wróżby tak spodobały się dzieciom, że również starsi  uczestnicy cotygodniowych zajęć plastycznych z  wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich proponowanych konkursach, chcąc poznać swoje przeznaczenie.

Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji, zapoznanie ze zwyczajami i obrzędami andrzejkowymi, a przede wszystkim sprawienie  przyjemność uczestnikom. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Andrzejki
  • Data aktualizacji: 2024-04-19 13:37