6 edycja „O finansach… w bibliotece” – Moduł 8 Dziedziczenie

6 listopada 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, odbyło się spotkanie poświęcone szeroko pojętemu dziedziczeniu. Było to piąte i kończące spotkanie z seniorami, omawiające wybrane moduły w ramach 6. Edycji programu „O finansach… w bibliotece”.

Omówiono temat dziedziczenia ustawowego oraz testamentowego, jak sporządzić testament by był on ważny oraz sprawy związane z przejęciem lub odrzuceniem spadku.

Poruszany podczas spotkania temat był bardzo trudny, nie tylko merytorycznie lecz także dlatego, że sami nieświadomie wypieramy z głowy sprawy związane ze śmiercią. Uczestnicy spotkania poddali się refleksji, że jednak warto pewne sprawy uporządkować jeszcze za życia

O finansach... w bibliotece

Projekt „O finansach…  w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

O finansach... w bibliotece
  • Data aktualizacji: 2024-03-18 12:43