Narodowe Czytanie w Kolbuszowej

Podobnie jak w latach poprzednich Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zorganizowała Narodowe Czytanie 8 nowel na ósme Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy na nowo powstałym Skwerze Regionalistów. W tej ogólnopolskiej akcji wzięli udział zaproszeni goście tj.: samorządowcy, członkowie Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J.M. Goslara, Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą "Kolbuszowa bez Granic", emerytowani bibliotekarze. W organizację tegorocznej edycji Narodowego Czytania włączyły się także: Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 w Kolbuszowej, Szkoła Podstawowa w Widełce, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Dyrektorzy wraz ze swoimi uczniami czytali nowele z podziałem na role. Każdy, kto przyniósł ze sobą egzemplarz nowel mógł otrzymać pamiątkowy stempel z okolicznościową pieczęcią przesłaną z Kancelarii Prezydenta. Wszystkim osobom czytającym, dyrektorom szkół i ich uczniom oraz tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia „Narodowego Czytania” organizatorzy serdecznie dziękują. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, także będziemy razem czytać kolejne dzieło literatury polskiej.

Lista osób czytających kolejno:

1. Wioletta Posłuszny pracownik Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej
  2. Sylwia Zawadzka pracownik Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej
  3. Anna Stec-pracownik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej
  4. Barbara Żarkowska -pracownik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego
  5. Stanisław Stec  Sekretarz Powiatu Kolbuszowskiego
  6. Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej
  7. Krzysztof Matejek Sekretarz Kolbuszowej
  8. Jacek Mroczka Skarbnik Kolbuszowej
  9. Małgorzata Gołębiowska Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej
    z uczniami:

Różą Kaczor,