Spotkanie z artystami z kolbuszowskich plenerów malarskich

We worek 25 czerwca 2019 roku Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej miał przyjemność gościć organizatorów i artystów Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego odbywającego się już od 19 lat w naszym mieście. Plenery organizują: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej, Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski i Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Goście przybyli na wernisaż wystawy „Kolbuszowska Kolekcja Malarstwa Współczesnego”. Decyzją organizatorów plenerów Kolekcja ta powstała z przekazanych prac uczestników corocznych spotkań plenerowych. Obecnie liczy 159 obrazów.  Podczas wczorajszego spotkania Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej oraz Andrzej Jagodziński Dyrektor Biblioteki złożył podziękowanie za wieloletnią pracę podczas Plenerów: Mirosławowi Kaczmarczykowi i Jerzemu Sitko – Dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 2, Maksymilianowi Starcowi - Komisarzowi Plenerów, Magdzie Kornak, Ewie Kłeczek, Dorocie Haptaś, Annie Trzyna, Agacie Czechnickiej, Renacie Ożóg, Janinie Olszowy oraz Adamowi Kardysiowi. Mirosław Kaczmarczyk wspomniał i podziękował nieżyjącej już pani Urszuli Hrycyszyn. Osoby te co roku, społecznie pracują, aby Plener mógł się odbyć. Obecni na spotkaniu artyści otrzymali „certyfikaty” informujące, które ich prace znajdują się w Kolekcji Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej. Wernisaż sztuki malarstwa dopełnił koncert kolbuszowskiego barda Władka Serafina.

Wystawa trwać będzie do 31 lipca 2019 r., a zwiedzać ją można w godzinach pracy Oddziału.

• Data aktualizacji: 2024-03-27 22:04