Tydzień Bibliotek w filii Przedbórz

Zakończył się XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, święto bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek. Filia biblioteki w Przedborzu również  włączyła się do akcji odbywającej się w tym roku pod hasłem "(Do)Wolność czytania”.

W ramach działań promujących bibliotekę zorganizowano zajęcia plastyczne dla dzieci, przeprowadzono  lekcje biblioteczną oraz spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dorosłych czytelników.

Tradycyjnie jak co roku w bibliotece odbyło się również głośne czytanie bajek przez zaproszonych gości. W tym roku bajki czytali sołtys Przedborza pani Barbara Draus oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Zielińska. Dzieci w skupieniu i z dużą uwagą wysłuchały bajeczek a następnie nagrodziły czytających gromkimi brawami.
Na zakończenie spotkania otrzymały słodkie łakocie ufundowane przez obie panie.

Podczas zajęć plastycznych przeprowadzonych w dniu 08 i 15 maja dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek inspirowane postacią bajkową minionki oraz stworzyły ciekawą pracę plastyczną  nawiązującą do tegorocznego hasła.

Tematem lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w dniu 14.05 było „ Przedbórz – moja miejscowość”. Dzieci z klas I, II, III zapoznały się z historią naszej miejscowości a następnie wysłuchały wierszy o Przedborzu napisanych i zaprezentowanych przez zaproszoną do biblioteki na tą okazję panią Krystynę Saj. Następnie uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli kroniki biblioteki, które dokumentują ważniejsze wydarzenia w naszej miejscowości jak również  zawierają informacje na temat imprez organizowanych w naszej bibliotece. Dopełnieniem tematu lekcji była przygotowana specjalnie na tą okazję gazetka zawierająca materiały i fotografie starych i nowym domów które możemy spotkać w naszej miejscowości, kapliczek oraz  budynków użyteczności publicznej takich jak kościół, szkoła, remiza OSP, ośrodek zdrowia. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła dzieciom dużo informacji o naszej małej ojczyźnie.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za udział w tegorocznych obchodach Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z przeprowadzonych w bibliotece imprez.

Głośne czytanie
Tydzień bibliotek