Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Tydzień Bibliotek w filii Przedbórz

Zakończył się XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, święto bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek. Filia biblioteki w Przedborzu również  włączyła się do akcji odbywającej się w tym roku pod hasłem "(Do)Wolność czytania”.

W ramach działań promujących bibliotekę zorganizowano zajęcia plastyczne dla dzieci, przeprowadzono  lekcje biblioteczną oraz spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dorosłych czytelników.

Tradycyjnie jak co roku w bibliotece odbyło się również głośne czytanie bajek przez zaproszonych gości. W tym roku bajki czytali sołtys Przedborza pani Barbara Draus oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Zielińska. Dzieci w skupieniu i z dużą uwagą wysłuchały bajeczek a następnie nagrodziły czytających gromkimi brawami.
Na zakończenie spotkania otrzymały słodkie łakocie ufundowane przez obie panie.

Podczas zajęć plastycznych przeprowadzonych w dniu 08 i 15 maja dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek inspirowane postacią bajkową minionki oraz stworzyły ciekawą pracę plastyczną  nawiązującą do tegorocznego hasła.

Tematem lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w dniu 14.05 było „ Przedbórz – moja miejscowość”. Dzieci z klas I, II, III zapoznały się z historią naszej miejscowości a następnie wysłuchały wierszy o Przedborzu napisanych i zaprezentowanych przez zaproszoną do biblioteki na tą okazję panią Krystynę Saj. Następnie uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli kroniki biblioteki, które dokumentują ważniejsze wydarzenia w naszej miejscowości jak również  zawierają informacje na temat imprez organizowanych w naszej bibliotece. Dopełnieniem tematu lekcji była przygotowana specjalnie na tą okazję gazetka zawierająca materiały i fotografie starych i nowym domów które możemy spotkać w naszej miejscowości, kapliczek oraz  budynków użyteczności publicznej takich jak kościół, szkoła, remiza OSP, ośrodek zdrowia. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła dzieciom dużo informacji o naszej małej ojczyźnie.

 

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za udział w tegorocznych obchodach Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z przeprowadzonych w bibliotece imprez.

GALERIA
Głośne czytanie 
Tydzień bibliotek 
Tydzień bibliotek 
Tydzień bibliotek 
Tydzień bibliotek 
Spotkanie DKK 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
lekcja biblioteczna 
Glosne czytanie 
Glosne czytanie 
Glosne czytanie 
Glosne czytanie 
Glosne czytanie 
Tydzień Bibliotek 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2019-07-19 17:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 402 563