Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

"...tylko szczęśliwa bądź..."

Ostania środa (22 czerwca 2022 r) w naszej Bibliotece wybrzmiała dużą dawką  pozytywnej energii. Stało się to za przyczyną naszego głównego gościa –  pani Sylwii Trojanowskiej.

Pisarki, autorki już dwunastu powieści obyczajowych. Takich z tłem historycznym i takich, które poruszają ważne, trudne tematy współczesności.

Wszystkie one rodzą się z filozofii życiowej autorki, która mówi:  "zależy mi na tym by ludzie byli szczęśliwi".

I takie są te książki. Niosą nadzieję, że z najcięższych przeżyć życie poniesie nas ku szczęściu. Uwaga -  chciejmy to szczęście zauważyć i docenić. Zbierajmy małe okruszki codzienności, by zanurzyć się w pełnym światła, spokojnym i szczęśliwym życiu. Wszystko zależy od nas. Zbudujmy sobie szczęście.

Ktoś powie – bzdury. Nie da się. Nasz spotkanie dowiodło, że oczywiście, że się da !

Sięgnijcie drodzy Czytelnicy po książki pani Sylwii. Tam odkryjecie wskazówki, o których zapewne wiecie, ale w pędzie codzienności tak często wszyscy je pomijamy.  Może nawet lekceważymy.

 „ …tylko szczęśliwa bądź…” – mówi  umierająca matka do córki w powieści Łabędź.

„ …trzeba zapomnieć [zło], bo inaczej by człowiek z tej nienawiści i niechęci nabawił się zgryzoty i do grobu położył. A my przecież jeszcze tyle dobrego mamy przed sobą. Życia tyle…” – rozmowa żony z mężem. Również w powieści „Łabędź”.

 I mówmy sobie i o sobie pozytywnie. Dbajmy również o pozytywne relacje z innymi, bo  „…jak się kogoś kocha, to ten ktoś staje się częścią ciebie…” („Blisko chmur”).

Dziękujemy Instytutowi Książki dzięki któremu spotkanie z panią Sylwią Trojanowska się odbyło.

Dziękujemy pani Sylwii za ogrom słońca i pozytywnej energii. Za książki, po które będziemy wciąż sięgać w poszukiwaniu okruszków.

Pani Sylwio – sprawiła Pani , że czujemy się szczęśliwi. Dziękujemy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne książki, a w szczególności będziemy wypatrywać premiery kontynuacji powieści „Łabędź” – ach cóż tam się ma wydarzyć… I do zobaczenia na następnych spotkaniach. Czekamy.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Bez Was nic by się nie odbyło i nie wydarzyło co miało się stać.

GALERIA
IMG 2752 
IMG 2755 
IMG 2763 
IMG 2769 
IMG 2774 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-23 12:07
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 954