Zapowiedzi

Spotkanie z filmem. Seans dla dorosłych w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej

W październiku spotkamy się z Joelem i Ethanem Coenami – niezwykle utalentowani braćmi, których twórczość stanowi odrębny rozdział w historii kina. Dzieło, które obejrzymy, wywołało tak wielkie poruszenie na 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, że jury przyznało mu trzy Złote Palmy. Nigdy wcześniej ani nigdy później taka rzecz się nie wydarzyła. I wydarzyć się nie może, bo po spektakularnym triumfie braci Coenów zmieniono regulamin festiwalowy… Bohater tej sugestywnej opowieści zwabiony z Broadwayu do Hollywood zaczyna przeżywać kryzys twórczy. Stan ów z każdym dniem będzie się pogłębiał, aż granica między jawą a snem stanie się bardzo płynna… Jak główna postać w tym onirycznym świecie będziemy zachodzić w głowę, o co w tym wszystkim chodzi. Bo mieć głowę na karku czasami jest szalenie karkołomne… Ale o tym porozmawiamy po seansie, na który Was najserdeczniej zapraszamy. Wstęp wolny!

• Data aktualizacji: 2024-10-17 17:43