Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Zapowiedzi

Biblioteka ze strefą dla młodzieży

Wzmocnij Swoje otoczenie 

Wzmocnij Swoje otoczenie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej jest jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tysięcy złotych, czytelnia MiPBP zmieni swoją aranżację i częściowe przeznaczenie oraz stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań i relaksu dla młodzieży i studentów w Kolbuszowej.

Będzie to przyjazne, a przede wszystkim bezpieczne i ciekawe miejsce, którego do tej pory brakowało w naszym mieście. Zakupione z grantu wyposażenie (pufy, szezlągi, sofy, konsola play station wraz z goglami VR) posłuży relaksowi oraz rozrywce.

Pamiętajmy, że likwidacja wielu lokalnych połączeń komunikacyjnych sprawiła, że młodzież musi spędzać często kilka godzin w oczekiwaniu na powrót do domu. Z myślą o nich oraz o tych którzy nudzą się w domu zmieniamy swoje otoczenie oferując nową przestrzeń w bibliotece.

Realizacja projektu rozpocznie się w czerwcu, a zakończy planowo 5 listopada, tak by młodzież mogła korzystać z nowej oferty już w przyszłym roku szkolnym.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego operatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-07-12 14:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 600 896