Wernisaż Krystyny Bileńki

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Natura i kolor" z okazji 35-lecia pracy twórczej Krystyny Bileńki w sobotę 10 września 2022 r. o godz. 16.00 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej kolbuszowskiej biblioteki. Artystka pochodzi z Rzeszowa, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Filii UMCS w Rzeszowie. Od 2008 r. jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, a od 2014 r. członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików Oddział w Rzeszowie. Należy także do Stowarzyszenia Silesia TAK-ART w Tychach. W latach 2005-2017 była założycielem i prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. W swojej twórczości inspiruje się naturą. Stosuje różne techniki: malarstwo olejne, suchy pastel, rysunek tuszem, malowanie na jedwabiu. Od wielu lat przekazuje swoje prace na aukcje charytatywne dla chorych dzieci, bezdomnych i innych potrzebujących.

• Data aktualizacji: 2024-04-20 09:49