STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Kolbuszowa Kolbuszowskie pocztówki - promocja albumu
Kolbuszowskie pocztówki - promocja albumu PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 13 Maj 2017 07:23

Piątek, 12 maja 2017 roku, to dzień imprez kończących obchody Tygodnia Bibliotek 2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej. Po promocji Rocznika Kolbuszowskiego nr XVI odbyła się kolejna, dotycząca albumu autorstwa Andrzeja Wesołowskiego „Kolbuszowskie pocztówki”.

Album wydany przez bibliotekę, zawiera ogromną kolekcję kart pocztowych przedstawiających Kolbuszowę i okoliczne miejscowości oraz sygnowanych nazwą Kolbuszowa, jaką przez wiele lat udało się zgromadzić autorowi. Jest to jedyna, tak pełna kolekcja kart pocztowych z tego terenu. Oprócz pocztówek w albumie zaprezentowano również korespondencję prywatną, handlową i urzędową związaną tematycznie z Kolbuszową i okolicą.


Przemowę autora poprzedziły dźwięki piosenki, nieżyjącego już Jana Konia - Kolbuszowa… moje miasto, zwana równie często Kolbuszowa w mojej głowie. Było to swoiste przypomnienie skąd się wywodzimy, hołd oddany dla kultury i historii regionu.


Było o kolbuszowskich pocztówkach oraz ciekawszych archiwaliach dotyczących Kolbuszowej i okolic, o pasji kolekcjonowania oraz dalszych planach. Uczestnicy spotkania wyrazili dla Andrzeja Wesołowskiego podziękowania, za podzielenie się swoimi zbiorami, które w innym przypadku zobaczyliby tylko nieliczni. Autor albumu wyraził również chęć udostępnienia swoich zbiorów, na potrzeby zorganizowania wystaw w nowo powstającym w ramach biblioteki Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej.

Spotkanie zakończył poczęstunek, w trakcie, którego można było nabyć album, porozmawiać oraz uzyskać autograf autora.