OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych.

Na miejscu można przeglądać czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Użytkownicy w Oddziale mogą korzystać z dwóch stanowisk komputerowych.

Zbiory

Liczba książek: 15081 (na koniec roku 2016 r.)

Lit. piękna: 1951

Lit. dla dzieci i młodzieży: 7575

Lit. popularnonaukowa: 5552

Serdecznie zapraszamy do nas.

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28
 Email: dzieci@bibkolb.eu

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500

Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Dla Babci i Dziadka

W dniu 20 stycznia 2018 r. dzieci biorące udział w zajęciach z cyklu Zakątek Małych Artystów przygotowały upominki z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka.

W ramach przypadającego w najbliższych dniach Święta wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dzieciom dziękujemy za twórczą pracę i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 27 stycznia 2018 r.

Dla Babci i Dziadka
  • Data aktualizacji: 2018-02-17 13:35