Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Pozostałe opracowania

Lista poległych i zmarłych w trakcie działań wojennych 1920 r.

Lp.

Nazwisko i imię

Przydział

Data ur.

Miejsce ur.

Miejsce śm.

Szczegóły

1.                    

Antos Ludwik s. Michała i Zofii Szydło

strzelec, nowogródzki pułk strzelców

1898.08.18

Kolbuszowa Dolna 211

1920.08.14

Poległ w bitwie pod Czarną. Pochowany na cmentarzu w Nowej Wsi pod Warszawą

2.                    

Białek Franciszek s. Ignacego i Weroniki Mazur

plutonowy, zakłady 9 dywizji piechoty

1900.09.08

Kolbuszowa Dolna 233

1920.02.12

Zmarł chory w Łuniniec

3.                    

Biesiadecki Józef s. Michała i Moniki Wojnas

Szeregowy, 40 pułk strzelców

1901.08.09

Kolbuszowa Dolna

1920.06.22

Zmarł w szpitalu wojskowym w Łodzi

4.                    

Hoppek Michał m. Marii Cisek s. Wincentego i Katarzyny Jagodzińskiej

 

39

Kolbuszowa Górna

1920.08.09

Zginął w Górce Lubartowskiej

5.                    

Jagodziński Władysław s. Walentego i Marii Mokrzyckiej

 

1900.11.10

Kolbuszowa Dolna

1920.07.14

Zmarł w szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie

6.                    

Kiwak Jan s. Józefa i Marii Bańkowskiej

szeregowy, 20 pułk piechoty

32

Werynia

1920.07.01

Utonął w rzece Wilja

7.                    

Lenart Stanisław s. Jakuba i Marii Mokrzyckiej

strzelec, 46. pułk strzelców

1901.12.20

Werynia

1920.03.04

Zmarł w szpitalu w Samborze na grype

8.                    

Markusiewicz Wacław s. Jana i Marii Koczoń

szeregowy, 6 batalion zapasowy wojsk wartowniczych i etapowych

1900.04.06

Kolbuszowa 242

1920.03.18

Zmarł w szpitalu we Lwowie z powodu zapalenia

9.                    

Pyra Franciszek s. Andrzeja i Marii Zuba

szeregowy, 13 pułk piechoty

 

Dzikowiec 145

1920.08.12

Zmarł w szpitalu okręgowym w Poznaniu z powodu amputacji nogi

10.                 

Roliński Jan Józef s. Franciszka i Agnieszki Golis

szeregowy, 17 pułk piechoty

1901.03.01

Kolbuszowa Dolna 194

1920.10.04

Zmarł w szpitalu wojskowym w Rzeszowie

11.                 

Skowroński Franciszek m. Weroniki Kosiorowskiej

szeregowy, 17 pułk piechoty

1895.03.05

Kolbuszowa Dolna

1920.09.06

Poległ w bitwie pod Krasnem

12.                 

Sokalski Tomasz s. Marcina i Julii Krzemińskiej

saper, 5  kompania zapasowa saperów

1902.05.18

Nowa Wieś

1920.10.22

Zmarł na dur brzuszny w wojskowym szpitalu chorób zakaźnych w Krakowie

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-10-22 14:34
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 391 337