Świetlica z punktem bibliotecznym "Pociąg do czytania"

Pociąg do czytania

W pomieszczeniu znajduje się część biblioteczna z księgozbiorem przeznaczonym do wypożyczenia na zewnątrz oraz świetlicowa służąca zaspokajaniu potrzeb dzieci i młodzieży. Obecnie w świetlicy znajdują się gry stolikowe, tzw. „piłkarzyki” i stół do bilarda oraz miękkie pufy i stoliki z krzesłami. Wyposażenie świetlicy jest udostępniane nieodpłatnie.

Księgozbiór „dworcowy” został stworzony w oparciu o dział Wypożyczalni Międzybibliotecznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Ma on na celu ułatwić dostęp do nowości wydawniczych mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego i wzbogacić ofertę nowo otwartego punktu bibliotecznego. Księgozbiór wyjściowy liczy ponad 1,5 tys. woluminów i podlega okresowej wymianie.

Bibliotekarz

• Barbara Draus

Adres: ul. Ks. Ruczki 1 (Dworzec)

Email: pociagdoczytania@bibkolb.eu