Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Klub Trzeciego Wieku

 

Do Klubu, działającego w naszej bibliotece od 2008 roku, należą seniorzy z terenu Gminy Kolbuszowa.

W 2011 roku Klubowicze wzięli udział w pierwszej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbyło się to w ramach, realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej, projektu "Uniwersytet Trzeciego Wieku szansą na aktywność osób starszych". Jednym z punktów programu były zajęcia muzyczno-taneczne. Zajęcia te poskutkowały powstaniem Zespołu Folklorystycznego Seniorów "Ziemia Podkarpacka". Zespół działa z sukcesami do chwili obecnej.

W kolejnych latach spotkania Klubu Trzeciego Wieku odbywały się cyklicznie - raz w miesiącu. W ich ramach odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, odczyty, prelekcje, warsztaty artystyczno-manualne, Klub organizuje również wycieczki.

Działalność Klubu opiera się na doskonałej współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Kolbuszowej, a w szczególności z prezes Związku Zenoną Chodorowską.

W roku 2017 członkowie Klubu wzięli udział w zorganizowanym przez Regionalne Towarzystwo Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej "Uniwersytecie Trzeciego Wieku", który był realizowany w ramach projektu "Nie mamy czasu na starość - Aktywni seniorzy 2017". Klubowicze w ramach wolontariatu odwiedzali Przedszkola naszej Gminy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą prowadząc zajęcia głośnego czytania bajek dla dzieci i wychowanków.

 Najnowsze informacje z Klubu Trzeciego Wieku:

Strona 2 z 2
poprzednia | następna
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-23 12:07
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 982