Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Klub Trzeciego Wieku

 

Do Klubu, działającego w naszej bibliotece od 2008 roku, należą seniorzy z terenu Gminy Kolbuszowa.

W 2011 roku Klubowicze wzięli udział w pierwszej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbyło się to w ramach, realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej, projektu "Uniwersytet Trzeciego Wieku szansą na aktywność osób starszych". Jednym z punktów programu były zajęcia muzyczno-taneczne. Zajęcia te poskutkowały powstaniem Zespołu Folklorystycznego Seniorów "Ziemia Podkarpacka". Zespół działa z sukcesami do chwili obecnej.

W kolejnych latach spotkania Klubu Trzeciego Wieku odbywały się cyklicznie - raz w miesiącu. W ich ramach odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, odczyty, prelekcje, warsztaty artystyczno-manualne, Klub organizuje również wycieczki.

Działalność Klubu opiera się na doskonałej współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Kolbuszowej, a w szczególności z prezes Związku Zenoną Chodorowską.

W roku 2017 członkowie Klubu wzięli udział w zorganizowanym przez Regionalne Towarzystwo Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej "Uniwersytecie Trzeciego Wieku", który był realizowany w ramach projektu "Nie mamy czasu na starość - Aktywni seniorzy 2017". Klubowicze w ramach wolontariatu odwiedzali Przedszkola naszej Gminy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą prowadząc zajęcia głośnego czytania bajek dla dzieci i wychowanków.

 Najnowsze informacje z Klubu Trzeciego Wieku:

Spotkanie Klubu Trzeciego Wieku z Policją

Bezpieczeństwo seniorów w ruchu pieszym – spotkanie Klubu Trzeciego Wieku z Policją

Podczas marcowego spotkania Klubu Trzeciego Wieku seniorzy dowiedzieli się jak bezpiecznie zachować się na drodze. Przedstawiciele Policji pouczyli klubowiczów jak należy bezpiecznie poruszać się po zmroku będąc pieszym, jak przechodzić na pasach, zwrócili uwagę na niektóre niebezpieczne miejsca na ulicach naszego miasta.

GALERIA
Spotkanie z Policją 
Spotkanie z Policją 
Spotkanie z Policją 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-05-22 16:00
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 246 555