Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

 Przedbórz


Lokal

Biblioteka od 1991 roku mieści się w Budynku Wielofunkcyjnym w Przedborzu.

Lokal zajmuje 2 pomieszczenia w których gromadzony jest księgozbiór z wolnym dostępem do półek oraz świetlicę gdzie odbywają się różne spotkania i cykliczne imprezy kulturalno – oświatowe.

Księgozbiór biblioteki składa się z literatury pięknej dla dzieci i dorosłych oraz literatury popularno – naukowej. Użytkownicy biblioteki mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z darmowym dostępem do Internetu. 

Zbiory biblioteki :

Stan księgozbioru na koniec 2022 roku : 9 687 książek

 • Literatura piękna dla dorosłych : 3386 
 • Literatura dla dzieci i młodzieży : 4215
 • Literatura popularno - naukowa : 2086

Oferta

Biblioteka prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalno  - oświatową. Odbywają się tu cykliczne lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, konkursy czytelnicze, wystawy tematyczne.

Organizowane są również zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych i wakacji.

Dla najmłodszych czytelników Biblioteka organizuje głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi. Od 2017 roku w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on-line który umożliwia elektroniczną rezerwację wybranych tytułów książek.  Na miejscu dostępne jest również ksero, faks oraz drukarka ze skanerem. Można również przeglądać prasę: „ Przegląd kolbuszowski” i „ Poradnik Domowy”.

Biblioteka współpracuje z lokalnymi organizacjami: Szkołą Podstawową w Przedborzu, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną.


 Zobacz katalog online filii w Przedborzu


 Dane teleadresowe


 Bibliotekarka: Kazimiera Starzec


 Adres: Przedbórz 187, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 74 46 695

 Godziny Otwarcia

 • poniedziałek: 900 - 1500
 • wtorek: 1200 - 1800
 • środa: 1200 - 1800
 • czwartek: 1200 - 1800
 • piątek: 900 - 1500


 Najnowsze informacje z filii w Przedborzu:

Bajkowe spotkanie w filii biblioteki w Przedborzu

29 maja  w filii biblioteki w Przedborzu odbyło się bajkowe spotkanie z uczniami z klas I, II i III ze Szkoły Podstawowej podczas którego dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pod hasłem „ W zaczarowanym świecie bajek i baśni”. Na wstępie uczniowie zapoznali się z życiorysami najsłynniejszych bajkopisarzy,  dowiedzieli się że w baśniach dobro walczy ze złem, że są szczęśliwe zakończenia oraz o tym, że z każdej bajki wynika morał. Chętnie brały udział w zabawach i konkursach dotyczących znajomości baśni, układały bajkowe puzzle, zgadywały z jakiej baśni pochodzi przeczytany fragment, rozwiązywały bajkowe krzyżówki . Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach i udowodniły, że bardzo dobrze znają świat bajek i baśni. Na zakończenie spotkania zapoznali się z bajkowym księgozbiorem naszej biblioteki.

GALERIA
W świecie baśni 
W świecie baśni 
W świecie baśni 
W świecie basni 
W świecie basni 
nprc
serce
 • Data aktualizacji: 2024-07-12 14:32
 • |
 • Licznik odwiedzin: 6 600 894