E-booki

Obecnie oferujemy czytelnikom darmowy dostęp to e-booków z serwisu IBUK LIBRA. Z plików można korzystać w domu na własnych komputerach, tabletach, telefonach po wcześniejszym uzyskaniu kodu w Czytelni im. K. Skawrońskiego. Czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej posiadają możliwość bezpłatnego dostępu do 1438 tytułów elektronicznych książek.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym:

1. uzyskać kod PIN, odwiedzając Czytelnię MiPBP w Kolbuszowej lub wysłając e-mail na adres czytelnia@bibkolb.eu z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer z plastikowej karty bibliotecznej – wówczas e-mailem zwrotnym zostanie przesłany PIN)

2. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl

3. Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując:

• swój adres e-mail
  • hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków)
  • powtórzone hasło i zaakceptować regulamin.

4. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

5. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” - „DODAJ BIBLIOTEKĘ”i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

UWAGA! PINY Z POPRZEDNICH LAT ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ.

Na co pozwala IBUK Libra?

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:
  • robienie notatek w książce,
  • dodawanie zakładek,
  • zaznaczanie fragmentów tekstu,
  • tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
  • wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
  • dostęp do wirtualnej półki z książkami,
  • eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

JAK SIĘ ZALOGOWAĆ I KORZYSTAĆ Z IBUK LIBRA - FILMY INSTRUKTAŻOWE

• Data aktualizacji: 2018-01-22 14:34