Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Aktualne projekty

 

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Unii Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 Lista aktualnie realizowanych projektów:

Bądź pracowity i mądry jak pszczoła" Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody"

Fundacja-serce-logo 
Bądź pracowity jak pszczoła! Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody 

      Od maja 2024 roku W Filiach w Bukowcu i Weryni MiPBP  w Kolbuszowej rozpoczęto realizację projektu w ramach konkursu Akademii Kreatywności 2024 o nazwie „Bądź pracowity i mądry jak pszczoła! Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody”.

      Będzie to cykl warsztatów o tematyce pszczelarskiej połączonych z elementami arteterapii oraz bajkoterapii. Chcemy zainteresować dzieci tematem ochrony środowiska naturalnego oraz zależności istnienia człowieka od świata przyrody.

      W trakcie zajęć tj. 4 warsztatów w dwóch filiach biblioteki: w Bukowcu i Weryni przeprowadzone zostaną literackie i edukacyjne spotkania z dziećmi podczas, których odpowiemy na pytania: jak żyją pszczoły, jakie są przyczyny ich wymierania, dlaczego ich ochrona jest tak ważna. Wykażemy jak ważne jest by umieć ze sobą współpracować, być uważnym, widzieć coś czego nie widać, być pracowitym i świadomym uczestnictwa w wielkim świecie natury.

    Działania w tym zadaniu mają także na celu integrację dzieci, zbudowanie w bibliotece miejsca przyjaznego dla dzieci, a rozrywka , którą im zaproponujemy będzie miała wysoką wartość edukacyjną.

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-07-12 14:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 600 670