Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Aktualne projekty

 

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Unii Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 Lista aktualnie realizowanych projektów:

Nowa usługa udostępniania audiobooków

Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej.


Miło jest nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – Edycja 2022” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

LARIX  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie dostęp do 23160 egzemplarzy audiobooków oraz 1 egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.

GALERIA
Pudełko 
Akcesoria 
Urządzenie Czytak 4 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-06-21 11:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 458 366