Aktualne projekty

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Unii Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lista aktualnie realizowanych projektów:

Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej - #wiktoria 1920

Nazwa własna zadania: „Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 - #wiktoria 1920"

Nazwa programu: Program Wieloletni NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

Zadanie opiera się na zwiększeniu świadomości lokalnej na temat wydarzeń oraz osób związanych z obroną niepodległości II Rzeczypospolitej podczas walki z bolszewikami w 1920 r. W ramach realizacji zadania zostanie przygotowana wystawa „Udział Kolbuszowian w Bitwie Warszawskiej 1920 r.” w oparciu o zbiory biblioteki i zebrane dodatkowo podczas realizacjizadania informacje i materiały archiwalne związane z miastem i regionem w tym okresie. Wystawa będzie przybliżać postaci członków oraz działań Powiatowego Komitetu Obrony Państwa oraz Kolbuszowian biorących udział w walkach z bolszewikami w 1920 r. Powstanie także ekspozycja przedmiotów związanych z życiem codziennym Kolbuszowian oraz militariów, pozwalająca odczuć "ducha epoki". Ponadto Koalicjanci w ramach wspólnych działań przeprowadzą 2 prelekcje oraz konkurs plastyczny „Cud nad Wisłą” dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

• Data aktualizacji: 2020-09-15 13:49