Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży


Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych oraz czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Zbiory

Liczba książek: 17 340 (na koniec roku 2023)

Lit. piękna: 1 737

Lit. dla dzieci i młodzieży: 10 291

Lit. popularnonaukowa: 5 312      

Serdecznie zapraszamy do nas.


 Dane teleadresowe

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

 Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28


 Godziny Otwarcia

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500


 Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Pingwiny przyjaciele zimy

W dniu 21 lutego 2024 roku odbyły się środowe zajęcia plastyczne z cyklu Zakątek Małych Artystów. Inspiracją do twórczych działań plastycznych był tekst Katarzyny Huzar – Czub „Pocieszny Pingwinek”. Na zajęciach mali artyści wykonali wyjątkowe i urocze pingwinki w kolorowych czapkach. Czas pobytu dzieci w naszej placówce umilały zimowe piosenki.

Serdecznie dziękujemy Małym Artystom za wspólnie spędzony czas.

GALERIA
Urocze pingwiny 
Urocze pingwiny 
Urocze pingwiny 
Urocze pingwiny 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-20 09:49
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 118 332