Widełka

Lokal

Biblioteka w Widełce została założona w 1956 roku, a księgozbiór liczył 471 tomów i 200 czytelników.

13 stycznia 1961 roku bibliotekę przeniesiono do Domu Ludowego w Widełce. Dotychczas filia i punkt biblioteczny działały w podnajmowanych lokalach mieszkańców Widełki. 15 stycznia 1961 roku uroczyście otwarto bibliotekę, i w tym dniu liczyła 1068 woluminów. 31 grudnia 1961 nastąpiła likwidacja punktu bibliotecznego w Widełce.

27 grudnia 1995 roku biblioteka uzyskała nowy lokal, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego. Mieści się w budynku wielofunkcyjnym, obok Sołtysówki, nad lokalem Urzędu Pocztowego w Widełce.

Filia oferuje bogaty i różnorodny wybór literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na koniec roku 2020 księgozbiór liczył 11 474 woluminy i 273 aktywnie wypożyczających czytelników.

Oferta

Użytkownicy biblioteki mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Dodatkowo można skorzystać z usługi ksero, drukarki, skanera oraz faksu. Udostępniamy również miesięczniki regionalne: Ziemia Kolbuszowska i Przegląd Kolbuszowski oraz ogólnopolski: Poradnik Domowy. Ponadto organizowane są lekcje biblioteczne, głośne czytanie dla najmłodszych, zajęcia plastyczne, a w okresie przerwy wakacyjnej i ferii zimowych odbywają się zajęcia biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

W chwili obecnej działalność biblioteki została ograniczona do wypożyczeń i zwrotów.

Zbiory

Liczba książęk: 11 474 (na koniec 2020r.)

Lit. piękna: 4 135

Lit. dla dzieci i młodzieży: 4 484

Lit. popularnonaukowa: 2 855

Zobacz katalog online filii Widełka

Bibliotekarka: Siwińska Bogusława

Adres: Widełka 620, 36-145 Widełka
 Telefon: (17) 22 74 369
 E-mail: widelka@bibkolb.eu
 Gadu-Gadu: 19597830

• poniedziałek: 800 – 1600
  • wtorek - środa - czwartek: 1100 – 1900
  • piątek: 800 - 1600

Najnowsze informacje z filii w Widełce:

Wakacje 2021

Prace plastyczne

Minął już lipiec i zajęcia wakacyjne w filii biblioteki w Widełce. Podczas spotkań dzieci mogły wspólnie i aktywnie spędzić swój wolny czas. . Spotkania odbywały się dwa razy w tygodniu, podczas których dzieci wykonywały prace plastyczne, zapoznawały się z literaturą dla dzieci, a także rywalizowali podczas rozgrywek gier planszowych i zabaw na świeżym powietrzu. Filię odwiedziła również grupa przedszkolaków z pobliskiego Przedszkola Publicznego w Widełce pod opieką Pani Krystyny Marcinkowskiej. Wszystkim uczestnikom zajęć bibliotecznych serdecznie dziękuję za wspólnie spędzone chwile.

Zabawy na świeżym powietrzu
Wycieczka przedszkolaków