Werynia

Biblioteka mieści się w budynku Wiejskiego Domu Kultury zajmując lokal o powierzchni użytkowej 62 m2.

Zbiory

Liczba książek: 10562 woluminów (stan na dzień 31.12.2023)

Lit. piękna dla dorosłych: 4328

Lit. dla dzieci i młodzieży: 3926

Lit. popularno-naukowa: 2308

Czytelnicy na miejscu mogą przeglądać czasopisma tj. "Przegląd Kolbuszowski", "Ziemia Kolbuszowska"
W bibliotece istnieje możliwość skorzystania z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu.
Oferujemy także usługi ksero, skan oraz wydruk.

Od 2012 r. w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki. Ponad to organizowane są lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, techniczne, manualne i literackie jak również cykliczne zajęcia dla Przedszkolaków – Głośne czytanie. Biblioteka organizuje również zajęcia z cyklu "Ferie w bibliotece" oraz "Wakacje w bibliotece".
Od maja 2024 roku W Filiach w Bukowcu i Weryni MiPBP  w Kolbuszowej rozpoczęto realizację projektu w ramach konkursu Akademii Kreatywności 2024 o nazwie „Bądź pracowity i mądry jak pszczoła! Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody”.

Biblioteka współpracuje z Publicznym Przedszkolem w Weryni, Szkołą Podstawową im. kpt. Józefa Batorego w Weryni,
Zespołem Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Weryni.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki. Czekają na Was zawsze świetne książki oraz miła atmosfera.

Zobacz katalog online filii w Weryni

Bibliotekarka: Maria Styczyńska
 Adres: Werynia 98, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 71 823

• poniedziałek, czwartek, piątek: 800- 1600
  • wtorek, środa: 1000- 1800

Najnowsze informacje z filii w Weryni:

Warsztaty "Hotel dla pszczół" - Filia Werynia

IMG 20240925 162102
IMG 20240925 155629
IMG 20240925 155326
IMG 20240925 151901
Fundacja-serce-logo
Za nami kolejne warsztaty w Bibliotece w Weryni w ramach konkursu Akademia Kreatywności 2024 "Bądź pracowity i mądry jak pszczoła! Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody" dofinansowany przez Regionalna Fundacja Rozwoju Serce. Tym razem były to zajęcia techniczne pod nazwą "Hotel dla pszczół".
Hotel dla owadów to nic innego jak niewielki, użyteczny, a jednocześnie stylowy domek, który możemy postawić w swoim ogródku, aby zaprosić do niego owady zapylające.
Ma na celu zapewnienie schronienia i miejsca do gniazdowania i hibernacji.
Podczas spotkania dzieci ochoczo dopasowywały drewniane elementy i szyszki do swoich domków. Kolejnym etapem było malowanie farbami całej konstrukcji oraz dekorowanie.
Uczestnicy warsztatów wiedzą już, że warto podejmować działania mające wpływ na nasze środowisko naturalne, żeby pomóc owadom i aby nie zniknęły z naszych ogrodów i pól, w choćby tak prosty sposób jak wywieszanie specjalnych budek . Dlatego każdy po zajęciach zabrał swój hotelik do ogrodu.
Dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne zajęcia do biblioteki.
  • Data aktualizacji: 2024-09-26 20:17