Werynia

Biblioteka mieści się w budynku Wiejskiego Domu Kultury zajmując lokal o powierzchni użytkowej 62 m2

Obecnie księgozbiór liczy 12165 woluminów (stan na dzień 31.12.2017). Wśród nich można znaleźć literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży, jak również literaturę niebeletrystyczną. Czytelnicy na miejscu mogą przeglądać czasopisma tj. "Przegląd Kolbuszowski", "Ziemia Kolbuszowska" oraz "Poradnik domowy". W bibliotece istnieje możliwość skorzystania z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Oferujemy także usługi ksero, skan oraz wydruk.

Od 2012 r. w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki. Ponad to organizowane są lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, techniczne, manualne i literackie jak również cykliczne zajęcia dla Przedszkolaków – Głośne czytanie. Biblioteka organizuje również zajęcia z cyklu "Ferie w bibliotece" oraz "Wakacje w bibliotece".

Biblioteka współpracuje z Publicznym Przedszkolem w Weryni, Szkołą Podstawową im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Zespołem Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Weryni.

Zobacz katalog online filii w Weryni

Bibliotekarka: Styczyńska Maria

Adres: Werynia 98, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 71 823
 E-mail: werynia@bibkolb.eu
 Gadu-Gadu: 18938345

poniedziałek: 800- 1600
wtorek - piątek: 1100- 1900

Najnowsze informacje z filii w Weryni:

LITERACKIE PODSUMOWANIE ROKU DKK - WERYNIA

Działający Dyskusyjny Klub Książki przy MiPBP w Kolbuszowej – Filia w Weryni
cieszył się zainteresowaniem przez cały 2018 rok. Rozmowy pięcioosobowej kobiecej drużyny umila na każdym spotkaniu ciepła herbata i aromatyczna kawa, do których dodatkiem jest słodka przystawka. W tym okresie odbyło się 10 spotkań, na których omawiano wiele ciekawych pozycji zarówno z literatury polskiej jak i zagranicznej.

1/ „Afgańska Perła”- Nadia Hashimi

2/ „Wszystkie kolory nieba” – Mirek Krystyna

3/ „Większy kawałek nieba” – Mirek Krystyna

4/ „Chorwacka przystań” – Karpińska Anna

5/ Stryjeńska. Diabli nadali - Angelika Kuźniak

6/” Dziewczyna z Brooklynu” Guilliame Musso

7/ „Bądź przy mnie zawsze” Agata Przybyłek

8/ „Tajemnice zamku” Lucinda Riley

9/ „Performers” Karolina Wilczyska

10/ „ Pani Einstein” Marie Benedict

To książki zdecydowanie warte przeczytania.

W ramach DKK panie należące do klubu uczestniczyły w Głośnym Czytaniu Bajek dla dzieci z Przedszkola w Weryni oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej w Weryni w ramach Tygodnia Bibliotek. Klubowiczki DKK wzięły również udział w spotkaniach autorskich z Elżbietą Cherezińską oraz Jackiem Hugo-Baderem.

Zainicjowano również spotkania Młodych Czytelników, na które chętnie przychodzą dziewczynki w wieku 8-12 lat. Grupa liczy 8 osób i prężnie rozwija swoje skrzydła. Na zajęciach nie tylko opowiadamy o literaturze, ale również świetnie się bawimy. Łączymy pasję czytania z zajęciami edukacyjnymi, plastycznymi, technicznymi oraz grami i zabawami. Dyskutujemy jak zainteresować książką Przyjaciela oraz czy ekranizacje książek dla dzieci i młodzieży są tak samo dobre jak same książki.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na nasze spotkania zarówno na DKK dla dorosłych jak i na Spotkania Młodych Czytelników. Chętnie poszerzymy grono pasjonatów literatury.

Tajemnica zamku1
Stryjeńska