Przedbórz

Lokal

Biblioteka od 1991 roku mieści się w Budynku Wielofunkcyjnym w Przedborzu.

Lokal zajmuje 2 pomieszczenia w których gromadzony jest księgozbiór z wolnym dostępem do półek oraz świetlicę gdzie odbywają się różne spotkania i cykliczne imprezy kulturalno – oświatowe.

Księgozbiór biblioteki składa się z literatury pięknej dla dzieci i dorosłych oraz literatury popularno – naukowej. Użytkownicy biblioteki mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z darmowym dostępem do Internetu.

Oferta

Biblioteka prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalno  - oświatową. Odbywają się tu cykliczne lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, konkursy czytelnicze, wystawy tematyczne.

Organizowane są również zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych i wakacji.

Dla najmłodszych czytelników Biblioteka organizuje głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi. Od 2017 roku w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on-line który umożliwia elektroniczną rezerwację wybranych tytułów książek.  Na miejscu dostępne jest również ksero, faks oraz drukarka ze skanerem. Można również przeglądać prasę: „ Ziemia kolbuszowka”, „ Przegląd kolbuszowski” i „ Poradnik Domowy”.

Biblioteka współpracuje z lokalnymi organizacjami: Szkołą Podstawową w Przedborzu, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną.

Zobacz katalog online filii w Przedborzu

Bibliotekarka: Starzec Kazimiera

Adres: Przedbórz 187, 36-146 Przedbórz
 Telefon: (17) 74 46 695
 E-mail: przedborz@bibkolb.eu
 Gadu-Gadu: 38805660

Poniedziałek – 900-1500
Wtorek - 1100-1800
Środa - 1100-1800
Czwartek - 1200-1700
Piątek - 1200-1700

Najnowsze informacje z filii w Przedborzu:

Wspólne świętowanie 11 listopada

W dniu 8 listopada 2017 w filii biblioteki w Przedborzu uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych  poświęconych tematyce odzyskania niepodległości.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z krótką prezentacją o polskich symbolach narodowych, a następnie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Po tej części spotkania dzieci ochoczo zabrały się za wykonywanie kotylionów i flag. Jak przystało na prawdziwych patriotów uczniowie włożyli dużo serca i zaangażowania tworząc piękne prace i z wielką dumą prezentowały je później na wspólnych zdjęciach.

11 listopad w Bibliotece
  • Data aktualizacji: 2018-10-20 08:11