Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Kolbuszowa Dolna

Biblioteka nad nilem

Lokal

Biblioteka w Kolbuszowej Dolnej funkcjonuje od 1961 roku, zajmując lokal o powierzchni użytkowej 27 m2

  

Oferta

Na dzień 31 grudnia 2020 roku biblioteka dysponuje księgozbiorem 7879 egzemplarzy, w którego skład wchodzi zarówno literatura piękna, jak i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Zbiory biblioteki stanowią również książki i czasopisma o tematyce regionalnej, takie jak Ziemia Kolbuszowska, czy Przegląd Kolbuszowski.

Biblioteka umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu, oferuje usługi ksero, drukowanie oraz skanowanie.

Oprócz tradycyjnej działalności placówka prowadzi również szeroki wachlarz działań w sferze kulturalno-oświatowej, organizując różnego rodzaju zajęcia plastyczne, literackie czy edukacyjne.

W ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem w Kolbuszowej Dolnej oraz Zespołem Szkół Specjalnych biblioteka organizuje wspólne zabawy i spotkania z książką. W  czasie ferii i wakacji dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w ciekawych zajęciach tematycznych. Zobacz katalog online filii w Kolbuszowej Dolnej


 Dane teleadresowe


 Bibliotekarka: Elżbieta Rząsa

 Adres: Kolbuszowa Dolna, ul. Nad Nilem 6/1, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 73 828


 Godziny Otwarcia

  • poniedziałek: 800 - 1400
  • wtorek, czwartek: 1000 - 1800
  • środa: 1100 - 1900


 Najnowsze informacje z filii w Kolbuszowej Dolnej:

Szczęście jest wtedy kiedy potrafimy się nim dzielić

W poniedziałek 5 grudnia w ramach współpracy biblioteki w Kolbuszowej Dolnej oraz biblioteki działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej odbyło się kolejne spotkanie z uczniami tej placówki. Oprócz wspólnej integracji i dyskusji, na ważne dla dzieci i młodzieży tematy, było ono także zachętą do czytania baśni, które pomimo upływu czasu nadal pozostają cennym źródłem wskazówek w naszym życiu. Na koniec spotkania powstały piękne ilustracje o tym, co jest w nas oraz czym dzielimy się między sobą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciepłe, pełne refleksji spotkanie.

GALERIA
Szczęście jest wtedy kiedy potrafimy się nim dzielić 
Szczęście jest wtedy kiedy potrafimy się nim dzielić 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-06-21 11:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 458 693