Bukowiec

Lokal

Biblioteka od 2000 r. mieści się w budynku Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Bukowcu. Lokal składa się z 2 pomieszczeń, w których gromadzony jest księgozbiór z wolnym dostępem do zbiorów. Aktualnie księgozbiór liczy 10643 wolumenów. Jest to literatura piękna dla dzieci i dorosłych oraz literatura popularno-naukowa. Użytkownicy biblioteki mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z darmowym dostępem do Internetu.

Oferta

Użytkownicy biblioteki mogą korzystać z katalogu online, który pozwala rezerwować zdalnie wybrane tytuły. Po zalogowaniu się do wyszukiwarki "Szukam Książki" mają podgląd swojego konta bibliotecznego. W bibliotece odbywają się lekcje biblioteczne, zajęcia literacko-plastyczne, organizowane są zajęcia z cyklu "Ferie w bibliotece" i "Wakacje w bibliotece". Organizowane jest głośne czytanie bajek dla najmłodszych czytelników. Od 2006 r. w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki, dzięki temu odbywają się tu spotkania autorskie. Biblioteka gościła już: Andrzeja Grabowskiego, Pawła Beręsewicza, Dariusza Rekosza, Jolantę Nowak-Węklarową, Marcina Pałasza oraz Magdalenę Witkiewicz. Dostępne jest ksero oraz drukarka ze skanerem. Na miejscu mieszkańcy mogą przeglądać czasopisma "Ziemia Kolbuszowska", "Przegląd Kolbuszowski", "Poradnik domowy".

Zobacz katalog online filii w Bukowcu

Bibliotekarka: Ewa Cieśla

Adres: Bukowiec 45, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 70 053

• poniedziałek : 800 - 1600
  • wtorek-środa : 1000 - 1800

Najnowsze informacje z filii w Bukowcu:

„Bądź pracowity i mądry jak pszczoła! Razem z biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody”

Fundacja-serce-logo

Za nami pierwsze spotkanie w Bibliotece w Bukowcu w ramach konkursu Akademia  Kreatywności 2024 „Bądź pracowity i mądry jak pszczoła! Razem               z  biblioteką kreatywnie poznawaj świat przyrody” dofinansowany przez Regionalną Fundację Rozwoju Serce.

Na zajęciach uczestnicy wysłuchali bajkę terapeutyczną „O chłopcu, który bał się owadów. Następnie zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do tekstu. Bajka pomogła pokonać lęk przed owadami. Pokazała jak zachować się                     w obecności pszczół.

Kolejnym punktem była dyskusja dot. emocji i lęków towarzyszącym uczestnikom zajęć. Dzieci bardzo chętnie uzupełniały karty pracy, rozwiązywały krzyżówkę, grały w gry zespołowe dot. emocji.

Zostało przytoczone słownictwo związane z pszczelarstwem tj. ul, pasieka, pszczelarz, rój, miód.

Dzięki tej formie zajęć dzieci nauczyły się jak mogą przezwyciężyć swoją nieśmiałość.

Mamy nadzieję, że warsztaty okazały się wartościowym doświadczeniem. Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie.

Do zobaczenia w bibliotece.

• Data aktualizacji: 2024-06-21 11:40