Bukowiec

Filia Bukowiec

Lokal

Dzieje biblioteki w Bukowcu sięgają 1957 r. Wtedy to w Domatkowie utworzono Gromadzką Bibliotekę Publiczną z Punktem w Bukowcu. Następnie w lipcu 1973 roku Biblioteka została przeniesiona do Bukowca i umieszczona w budynku Agronomówki. W październiku 2001 roku  na potrzeby Biblioteki zaadoptowano pomieszczenia w budynku Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów.

Oferta

Filia dysponuje bogatym i stale aktualizowanym księgozbiorem liczącym aktualnie 9 497 woluminów. W ofercie biblioteki znajduje się m.in. literatura piękna, popularnonaukowa, publikacje o regionie oraz szeroki wachlarz pozycji książkowych dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji czytelników są również czasopisma "Przegląd Kolbuszowski" oraz "Ziemia Kolbuszowska". Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on-line, który umożliwia elektroniczną rezerwację wybranych książek.

Stan księgozbioru na koniec 2023 roku: 9 497

Literatura piękna dla dorosłych:  4 119

Literatura dla dzieci i młodzieży: 3 549

Literatura popularno-naukowa:  1 829

Filia bierze aktywny udział w prowadzeniu działalności kulturalnej oraz edukacyjnej. Z myślą o dzieciach i młodzieży organizowane są zajęcia literackie, edukacyjne oraz artystyczne, a także cykliczne zajęcia podczas wakacji oraz ferii zimowych. Końcem 2022 roku biblioteka wzbogaciła swoją ofertę o gry planszowe, które można wypożyczyć do domu. Oferta gier stale się poszerza. Od 2012 r. w bibliotece rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki. Ideą tych spotkań jest przede wszystkim miłe spędzenie wolnego czasu i dyskusja nad przeczytanymi książkami.

Zobacz katalog online filii w Bukowcu

Bibliotekarka: Ewa Cieśla

Adres: Bukowiec 37, 36-100 Kolbuszowa