Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Wypożyczalnia poleca na wakacje

Beletrystyka

Katarzyna Grochola, Kryształowy Anioł

Takiej powieści jeszcze nie było. W Kryształowym aniele czytelnicy odnajdą niezwykłą syntezę tego, co znamy z Nigdy w życiu! i Trzepotu skrzydeł: błyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale też duszną atmosferę dramatu psychologicznego.

Paulo Coelho, Zwycięzca jest sam

Powieść brazylijskiego pisarza to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i obłuda, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie.


Eric-Emmanuel Schmitt, Odette i inne historie miłosne

Baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść i filozoficzna komedia, w której Schmitt z czułością kreśli portrety kobiet poszukujących szczęścia.

Janusz L. Wiśniewski, Bikini

Najnowsza powieść autora „Samotności w sieci”, rozgrywająca się w Europie i Ameryce końca II wojny.

Literatura popularno naukowa oraz przewodniki

Wanda Półtawska, Beskidzkie rekolekcje

Niezwykła książka o niezwykłej przyjaźni. Nie jest to ani biografia Wandy Półtawskiej, ani wspomnienia, ale publikacja wyjątkowych dokumentów - wieloletniej osobistej korespondencji Autorki z jej kierownikiem duchowym księdzem Karolem Wojtyłą. Pośrednio książka ujawnia też nieznane dotąd fakty z życia księdza Karola Wojtyły, jak choćby stan Jego ducha w chwili wyboru na Papieża w roku 1978.

Mariusz Rokicki, Życie po skoku

Wyjątkowa książka, która może uświadomić młodym ludziom jak kruche jest ich życie i zdrowie.
Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, powiedział o tej książce: "wiem, że gdyby ktoś, w szkole wspomniał o dramatycznych konsekwencjach skoków do wody, to dałby mi cień szansy na uniknięcie tragedii. Dlatego pragnę zachęcić Państwa do przeczytania książki Mariusza wraz z zamykającym ją materiałem zawierającym podstawowe zasady profilaktyki nad wodą”.

Elżbieta Dzikowska, Groch i kapusta : podróżuj po Polsce!

Książka jest subiektywnym przewodnikiem, w którym Elżbieta Dzikowska znająca niemal cały świat, pokazuje wiarygodnie ciekawe regiony naszego kraju – przyrodę, zabytki, tradycje, ludzi z pasją – zachęcając do poznawania Polski.

Jacek Pałkiewicz, Angkor

Przepełnione elektryzującym nastrojem niepowtarzalne piękno dramatycznego pojedynku sił drapieżnej przyrody z dziełem geniuszu człowieka wzbudza głębokie doznania estetyczne. Angkor wywołuje spontaniczny wybuch zachwytu i przyśpieszone bicie serca nawet u tak obytego jak ja podróżnika, któremu nigdy nie brakowało bogactwa wrażeń i dreszczy emocji.

Jacek Pałkiewicz, Amazonka : zagadka źródła królowej rzek

Zagadka źródeł Amazonki od dawna była przedmiotem niekończących się spekulacji. Temat wywołał też dużo niezdrowej atmosfery w rodzimych kręgach. Teza autora dotycząca miejsca narodzin wielkiej rzeki została oficjalnie potwierdzona w Peru.

Jacek Pałkiewicz, Sztuka podróżowania

Lektura książki zbliża do świata przygody, pozwala marzyć i zastanawiać się, wzbogacać naszą kulturę i odkrywać nowe odległe zakątki świata. To kompendium wiedzy, w którym Autor nie tyle wprowadza w świat podróży, ile przekazuje głęboką pasję, zapewniając przeżycie udanej podróży.

Przewodniki po Europie z wydawnictwa "Bezdroża"

Przewodniki z serii „Bezdroża” to książki, pisane przez pasjonatów. Będą zarażać chęcią wędrówki w poszukiwaniu nowych, nieznanych miejsc. Pomagać w odkrywaniu szlaków niewydeptanych jeszcze przez turystów. Choć prowadzą także przez popularne miasta i kraje, ich autorzy starają się podpowiadać, jak - nawet idąc promenadą w tłumie spacerowiczów - usłyszeć opowieści starych murów, samotnych drzew i zapomnianych duchów.

nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-05-30 16:14
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 116 933