Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
+48 608 608 608
e-mail: biblioteka@kolbuszowa.pl
www: biblioteka.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2021-12-03 13:42:51

Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe

Od 2021 roku biblioteka wprowadza nową usługę wypożyczania gier planszowych do domu oraz możliwość gry w Czytelni (poza okresem ograniczeń związanych z COVID-19).

Operatorem wypożyczania gier jest Czytelnia.

Poniżej prezentujemy regulamin wypożyczania gier planszowych oraz listę dostępnych gier.

Regulamin Wypożyczania Gier


LISTA GIER PLANSZOWYCH


Przedział wiekowy: 5+

w tej grupie znajdują się także gry dla najmłodszych


25 gier dla całej rodziny

Liczba graczy : do 4

Przedział wiekowy: 5+

Zestaw planszowych gier logicznych i karcianych dla całej rodziny.

Podstawowe gry to: Chińczyk, Węże i drabiny, Gęsi, Halma, Wyścigi samochodowe, Młynek, Kości, Pasjans i gry karciane, do których przygotowane są różne propozycje rozgrywek. W instrukcji znajduje się 25 wariantów.

więcej o grze: 25 gier dla całej rodziny

Akcja Segregacja

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+ do 8+

Jedną z najpopularniejszych form ochrony środowiska jest segregacja śmieci, która w kolejnym etapie pozwala na przetwarzanie ich w procesie recyklingu. Dzięki grze Akcja Segregacja dzieci poznają zasady segregowania śmieci, w którym pojemniku trzeba umieścić poszczególne odpady. Co zaliczamy do odpadów szklanych, papierowych, plastikowych, zmieszanych czy też bio? Które odpady powinny trafić do PSZOK-u i co to są gabaryty? W instrukcji dzieci znajdą pięć różnych propozycji rozgrywek.

więcej o grze: Akcja Segregacja

Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, skąd masz siłę na zabawę i uprawianie sportu? Czy wiesz, skąd pochodzi Twoja energia? Otóż wszystkie potrzebne składniki dostarczasz jedząc posiłki. Dlatego to takie ważne, abyś potrafił je poprawnie i samodzielnie komponować. Było sobie życie - Jedz, biegaj i rośnij zdrowo to zabawa, dzięki której każde dziecko może zostać mistrzem zdrowego odżywiania.

więcej o grze: Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!

Było sobie życie: Zostań mistrzem sportu!

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Jak przygotować się do zawodów sportowych? Jaka dieta sprzyja budowaniu optymalnej sportowej formy? Co to jest zdrowy tryb życia? Co trzeba zrobić, żeby wygrać mecz piłki nożnej albo siatkówki? Mistrz i przyjaciele przygotowali dla Ciebie specjalny cykl zawodów oraz „treningów“ w trakcie których będziesz mógł sprawdzić swoja wiedzę oraz umiejętności sportowe.

więcej o grze: Było sobie życie: Zostań mistrzem sportu!

Cud miód

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 6+

Słyszycie to przyjemne bzyczenie? To pracowite pszczoły rozpoczynają sezon zbiorów. W maju poszukują nektaru kwitnącego rzepaku. Pszczele zadania zmieniają się wraz z upływem letnich dni. U schyłku lata te barwne owady rozglądają się za pyłkami wrzosu, który kwitnie na przełomie sierpnia i września. Podczas zbierania pożytku (czyli roślin miododajnych będących źródłem nektaru) pszczoły zapylają rośliny, pełniąc tym samym niesamowicie ważną rolę w ekosystemie. Teraz i wy możecie poczuć się jak pracowite pszczoły!

więcej o grze:Cud miód

Dobble

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 5+

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojego kartonika. Teraz następny! Tylko nie zwątp, każda karta łączy się z inną zawsze tylko jednym symbolem! Dobble to rozrywka absolutnie dla każdego - gra nadaje się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i na imprezy dorosłych.

więcej o grze: Dobble

Dobble Pixar

Liczba graczy : 2-5

Przedział wiekowy: 4+

Toy Story, Merida Waleczna, Iniemamocni, Potwory i Spółka... Na tych kultowych animacjach wychowują się kolejne pokolenia. Teraz możesz znów zaprosić je do swojego domu, a ich bohaterowie pomogą Ci w ćwiczeniu refleksu i spostrzegawczości!

więcej o grze: Dobble Pixar

Domek

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 7+

Chyba śnisz! to wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!

więcej o grze: Domek

Kim jestem?

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 4+

Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony.

Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie kim się jest na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi tak lub nie. Wygrywa ta osoba, która pierwsza odgadnie, co przedstawia jej karta.

więcej o grze: Kim jestem?

Kociaki łobuziaki

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Gra o kotach biegających za kłębkiem!
Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie. Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

więcej o grze: Kociaki łobuziaki

Lisek urwisek

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 5+

Gra detektywistyczna dla dzieci!

Gra kooperacyjna, w której dzieci nie rywalizują ze sobą. Zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. Wśród lisów ukrył się lisek urwisek – gracze muszą współpracować, aby go odnaleźć.

więcej o grze: Lisek urwisek

Mój pierwszy quiz

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+

"Odkrywaj świat z perspektywy swoich dzieci i pomóż im nauczyć się jeszcze więcej! MÓJ PIERWSZY QUIZ to gra, która pozwoli dzieciom puścić wodze fantazji, rozbudzić kreatywność i wykazać się swoją wiedzą! Na najmłodszych czekają zadania otwarte i z podanymi odpowiedziami, dzięki którym bawiąc się, nauczą się nowych rzeczy o świecie! 

więcej o grze: Mój pierwszy quiz

Nogi Stonogi

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 4+

Główną bohaterką tej sympatycznej gry jest stonoga. I to właśnie ona pomoże małym graczom opanować trudną sztukę podstawowego liczenia oraz naukę kolorów.

Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami warto wybierać gry, dzięki którym maluchy nauczą się radzić sobie z emocjami związanymi z porażką i zwycięstwem oraz ponosić konsekwencje swoich decyzji. Wspaniale, gdyby gry posiadały również element edukacyjny: wspierały naukę kolorów, liczenia, rozwijały spostrzegawczość, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Taką grą z całą pewnością są „Nogi Stonogi”.

więcej o grze: Nogi Stonogi

Pędzące żółwie wyścig do sałaty

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 5+

„Pędzące żółwie” to świetna gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. To doskonały „łamacz lodów” podczas pierwszych spotkań na koloniach. To fantastyczny prezent na każdy Kinder bal. To także doskonały łącznik pokoleń, gdyż urocze, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy rozgrywce nawet bardzo małym planszówkowiczom. A "pędzące" żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawią niejednego dorosłego. Pokochacie tę grę!

więcej o grze: Pędzące żółwie wyścig do sałaty

Potwory do szafy

Liczba graczy : 1 - 6

Przedział wiekowy: 3+

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem… Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy!

Gra zalecana na dobranoc! Zaproście do zabawy wszystkich domowników! Zobaczcie jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować?

więcej o grze: Potwory do szafy

Rory’s Story Cubes Klasyczne

Liczba graczy : 1 i więcej

Przedział wiekowy: 6+

Odkryj Rory’s Story Cubes z rodziną lub przyjaciółmi. W swojej turze każdy z graczy staje się Narratorem.

Rzuć wszystkimi kostkami. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć symboli, które wypadły na kostkach zaczynając od „Pewnego razu…”

więcej o grze: Rory’s Story Cubes

Słowo Stworki

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 6+

W grze "SłowoStworki" zadaniem graczy jest wymyślanie słów zaczynających się na daną literę i należących do określonej kategorii (np. miasto na literę "M"). Wszyscy gracze wymyślają słowa jednocześnie, dzięki czemu gra dostarcza wielkich emocji!
Jeśli grałeś w grę "SłowoStwory", musisz sprawdzić "SłowoStworki"!

więcej o grze: Słowo Stworki

Wszystkie Dzieci Świata

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 5+

Doskonały sposób na poznanie innych kultur! Choć ludzie na świecie różnią się między sobą, wszyscy są sobie równi. Jest tyle krajów i tradycji, od których można się uczyć! Ta gra to doskonały wstęp do życia pełnego ciekawości i szacunku wobec innych kultur.

więcej o grze: Wszystkie Dzieci Świata


Przedział wiekowy: 8+


5 sekund: edycja specjalna

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

5 Sekund: Edycja specjalna to kolejna odsłona szalonej i zabawnej gry dla rodziny i przyjaciół. Wszystkie pytania zostały stworzone przez graczy, dla graczy! Dodatkowa pula pustych kart, pozwoli Wam urozmaicić rozgrywkę własnymi pytaniami. Postarajcie się, aby były zaskakujące, zabawne i oryginalne.

więcej o grze: 5 sekund: edycja specjalna

Byli sobie... podróżnicy

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Celem gry jest odkrycie miejsca w którym został ukryty mityczny skarb. By tego dokonać wybierasz jeden z czterech statków i ruszasz na morską wyprawę. W pierwszej kolejności musisz odnaleźć i zrekonstruować zagubioną mapę. Jej części, zostały ukryte w butelkach, które pływają swobodnie w morskich przestrzeniach. Rekonstrukcja mapy daje ci możliwość odnalezienia miejsc w których ukryto papirusy z szyfrem do skarbca.

więcej o grze: Byli sobie... podróżnicy

Chyba śnisz

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 7+

Chyba śnisz! to wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!

więcej o grze: Chyba śnisz

Catan (Osadnicy z Catanu)

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję! Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

więcej o grze: Catan (Osadnicy z Catanu)

Catan - Kupcy i Barbarzyńcy

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Rozbudujcie swoich „Osadników z Catanu” o 5 nowych przygód oraz 4 warianty dodatkowe. Dzięki temu dodatkowi możecie zagrać w tę bestsellerową grę już w 2 osoby!Przed wami nowe przygody!Jako kupcy kierujący wozami transportowymi musicie się postarać dostarczyć szkło i marmur do zamku, w którym zbiera się rada Catanu.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany Catan: Gra planszowa.

 więcej o grze: Catan (kupcy i barbarzyńcy)

Gorący Ziemniak Familijny

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 8+

Kto z Was potrafi najszybciej myśleć pod presją czasu? Przygotujcie się, bo zaraz to sprawdzicie. W tej grze masz tylko kilka chwil, by wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. Pozbądź się Ziemniaka zanim upłynie czas i się sparzysz. Odpowiadaj szybko, rzucaj celnie, łap dokładnie i nie spadnij na sam dół planszy.

więcej o grze: Gorący Ziemniak Familijny

Kalambury

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 7+

Gra planszowa, polegająca na odgadywaniu wylosowanych haseł za pomocą wyrazów bliskoznacznych, słów o przeciwnym znaczeniu lub innych określeń. Wygrywa drużyna, która rozwiąże największą ilość kalamburów i jako pierwsza dojdzie do mety. Hasła należy odgadywać szybko, gdyż każda drużyna pracuje na czas. Kalambury to wspaniała zabawa, doskonale rozwija zdolność kojarzenia, a także pomaga w nauce języków obcych.

więcej o grze: Kalambury

Kalambury

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 7+

Hej przyjaciele! Patrzcie na moje gibkie rychy i zgadnijcie, co pokazuję! Czy jestem lekarzem, wędkarzem, a może mechanikiem? Zgadujcie czym prędzej, bo zaraz skończy się czas i przegramy z kretesem! Wylosuj kartę z hasem i wymyśl sposób, by pokazać je swojej drużynie. Za pomocą gestów, ruchów i mimiki zaprezentuj hasło bez używania słów i dźwięków. Kto zostanie królem pokazywania? Kto jest mistrzem zgadywania? Sprawdźcie to!

więcej o grze: Kalambury

Kaleidos

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

EDUKACYJNE, NA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ, PLANSZOWE, SŁOWNE

Kaleidos to barwny kalejdoskop obrazów i wyścig na spostrzegawczość. Celem graczy jest odszukanie na ilustracji jak największej liczby obiektów, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę.

 Choć zasady rozgrywki są bardzo przystępne, a rywalizacja na szybkość i refleks wywołuje śmiech i emocje, to jednak największym atutem Kaleidosu są baśniowe obrazy. Prace artystki sprawiają, że gra staje się wręcz hipnotyzująca. Z jednej strony dla punktacji liczy się szybkość, z drugiej zaś ważne jest dostrzeżenie na ilustracjach każdego detalu. Mnogość barw i bogactwo elementów jak w prawdziwym kalejdoskopie.

więcej o grze: Kaleidos

Reef

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 8+

Zanurzcie się w pięknie oceanów i odkryjcie cudowne zjawisko, jakim jest rafa koralowa.Podczas rozgrywki będziecie czuwali nad wzrostem swoich raf oraz wpływali na ich kształty i kolory. Kto stworzy najpiękniejszą i najbardziej imponującą strukturę? Niezależnie od wyniku, będziecie oczarowani bogactwem podwodnego świata.

więcej o grze: Reef

Telepatia

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Telepatia to gra, w której główną rolę odgrywają twoje skojarzenia. Gracze dopisują do wylosowanego słowa lub obrazka skojarzenia, następnie je porównują i poruszają się pionkiem na planszy o tyle pól, ile było wspólnych skojarzeń.

Gra towarzyska dla dzieci i dorosłych. Przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat. Zawiera dwa warianty gry.

więcej o grze: Telepatia

Ubongo

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 8+

Szalona gra, która rozkręci twój mózg!
Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom
i błyskawicznej rozgrywce. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

więcej o grze: Ubongo

Wsiąść do Pociągu: Europa

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 8+

Wsiąść do Pociągu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

więcej o grze: Wsiąść do Pociągu: Europa

Wymyśl to!

Liczba graczy : 2 - 10

Przedział wiekowy: 7+

Myśl szybciej, bo inaczej Twoi przeciwnicy Cię przegonią! Wymyśl to! jest wesołą i szybką grą na spotkania rodzinne i imprezy. W każdej turze losujesz kartę litery i kartę kategorii, po czym wszyscy ścigają się, by podać odpowiednie słowa!

Wymyśl to! to gra dla wesołego towarzystwa! Nie bierzcie jej zbyt poważnie i nie ścigajcie się za bardzo o punkty zwycięstwa. Pozwólcie przyjaciołom dobrze się bawić, a oni odwdzięczą się tym samym!

więcej o grze: Wymyśl to?


Przedział wiekowy: 10+


Let’s talk. Projekt Miasto. Gra do nauki angielskiego

Liczba graczy : 2 - 4

Przedział wiekowy: 10+

Let’s talk. Projekt Miasto to gra do nauki angielskiego, w której możesz zostać mistrzem strategii. Zaplanuj trasę tak, aby jak najszybciej zrealizować tajny cel i ćwicz mówienie po angielsku. Pamiętaj, do zwycięstwa prowadzi wiele dróg i to od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. 64 miejsca na planszy to aż 128 powodów do gadania po angielsku! Odwiedź m.in. aptekę, teatr, kino, boisko, wykonuj polecenia i rozwijaj umiejętność swobodnej komunikacji w scenkach i dialogach w codziennych sytuacjach: z rówieśnikami i rodzeństwem. 

więcej o grze: Let’s talk. Projekt Miasto

Pan tu nie stał! CINKCIARZ

Liczba graczy : 3 - 5

Przedział wiekowy: 10+

Grając w „Pan tu ni stał! CINKCIARZ” staniesz się specjalistą od wymiany walut!

Waluta! Bony! Kupię! Sprzedam!
Marki! Dolary! Funty!
Co dla szanownego pana?! Czincz many?!

Stałeś w kolejkach po towary w grze „Pan tu nie stał?” Wyjeżdżałeś na saksy w grze „Pan tu nie stał! DEMOLUDY”? Teraz czas na wymianę walut! Sprawdź najnowszy hit serii „Pan tu nie stał – CINKCIARZ”.

W tej grze gracze stają się cinkciarzami w czasach PRL i starają się zarobić jak najwięcej na nielegalnej wymianie walut. Do dyspozycji mają dolary, złotówki, ruble, forinty… oraz równo pocięte gazety.

więcej o grze: Pan tu nie stał! CINKCIARZ

Pojedynek : 7 cudów świata

Liczba graczy : 2

Przedział wiekowy: 10+

7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru 7 Cudów Świata, ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej.

W tej grze istnieją 3 drogi do zwycięstwa:

  • dominacja militarna,
  • dominacja naukowa,
  • zwycięstwo cywilne. 

Gra wprowadza nowatorski sposób dobierania kart, przed grą - układamy je według podanego wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, czyniąc je dostępnymi dla mojego przeciwnika, co podczas gry prowadzi do trudnych wyborów i dylematów.

więcej o grze: Pojedynek : 7 cudów świata

Splendor

Liczba graczy : 2-4

Przedział wiekowy: 10+

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. 

więcej o grze: Splendor

 


Przedział wiekowy: 12+


Budowle świata

Liczba graczy :  2 i więcej

Przedział wiekowy: 12+

Rozpoznawaj słynne architektoniczne zabytki i otrzymuj punkty za poprawne odpowiedzi na pytania na ich temat.

więcej o grze: Budowle świata

Gdybyś był

Liczba graczy :  (2) 3-8

Przedział wiekowy: 12+

Przezabawna gra z pazurem, w której możemy lepiej poznać swoich bliskich, jak i samych siebie. W rozgrywce trzeba jedynie ujawnić swój światopogląd typując trafnie kim lub czym byliby nasi współgracze w alternatywnym świecie. Każdy z graczy otrzymuje po pięć kart odpowiedzi (z numerami od 1 do 5) oraz po 3 żetony do obstawiania stopnia pewności naszej odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy gry zastanawiają się, która wersja odpowiedzi najlepiej pasuje do pytanego rywala. Odpowiedź, która pojawia się najczęściej jest poprawna – ci, którzy jej udzielili posuwają się w stronę mety. Sekwencję zdarzeń powtarza się w każdej rundzie. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze na metę.

więcej o grze: Gdybyś był

Marki świata

Liczba graczy :  2 i więcej

Przedział wiekowy: 12+

Rozpoznawaj loga różnych marek z całego świata i otrzymuj punkty za poprawne odpowiedzi na pytania na ich temat.

więcej o grze: Marki świata

Milionerzy edycja GOLD

Liczba graczy :  2 – 4 lub drużyn

Przedział wiekowy: 12+

To kolejna odsłona znanej i lubianej gry planszowej Milionerzy, tym razem w wersji ekskluzywnej!

Zostań graczem lub prowadzącym teleturniej Milionerzy.

Gra gwarantuje chwile pełne napięcia i fantastycznych emocji. Pytania znajdujące się na kartach pochodzą z bijącego rekordy oglądalności w Polsce i na świecie programu telewizyjnego. Dodatkowo pula została powiększona o 55 kart Gold z bardzo trudnymi pytaniami. W tej edycji, ramki do kart Pytanie i Odpowiedź współgrają z wyjątkową oprawą graficzną gry - są złote z czarnymi suwakami. Nowym rozwiązaniem jest również koło ratunkowe: drugie podejście.

więcej o grze: Milionerzy

Terraformacja Marsa - Zestaw 5 plansz graczy (z wycięciami)

Liczba graczy :  1 - 5

Przedział wiekowy: 12+

Denerwują cię przesuwające się kostki surowców? Twoi znajomi mają tak zamaszyste ruchy, że potrafią w sekundę przerobić stal na tytan? Często “coś ci się nie zgadza” i nie możesz się doliczyć, na jakim poziomie produkcji byłeś?

Koniec z tym!

Zestaw 5 plansz graczy sprawi, że na zawsze zapomnisz o powyższych problemach. Dzięki obramowaniu poziom produkcji zaznaczamy na sztywno – specjalne miejsce zostało stworzone dokładnie na wymiar kości graczy. Ramka strzeże również wyprodukowanych przez nas surowców, dzięki czemu utrzymujemy porządek i unikamy przypadkowych błędów w liczeniu.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra!

Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Terraformacja Marsa

więcej o grze: Terraformacja Marsa - Zestaw 5 plansz graczy

Terraformacja Marsa

Liczba graczy :  1 - 5

Przedział wiekowy: 12+

Ludzkość rozpoczęła ekspansję w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety.

Zwiększenie odsetka imigracji z Ziemi wymaga terraformacji Marsa, czyli dostosowania jego środowiska, aby ludzie mogli w nim przeżyć bez sprzętu ochronnego i aby zminimalizować śmiertelność w wyniku drobnych wypadków. W związku z tym Rząd Ziemi zdecydował się wesprzeć każdą organizację, która przyczyni się do tego wiekopomnego dzieła.

Hojne dofinansowanie przyciąga gigantyczne korporacje, które pragną zwiększyć swój udział w rynku i stać się najbardziej wpływowymi podmiotami realizującymi projekt terraformacji. Ujarzmienie Czerwonej Planety to dla wielu szansa na oszałamiający sukces.

więcej o grze: Terraformacja Marsa

 


Przedział wiekowy: 14+


Dune

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Kto zdobędzie kontrolę nad planetą? Wyobraź sobie, że wcielasz się w przywódcę jednej z grup, które władają piaszczystą planetą Arrakis, jedynym źródłem mirażu - "przyprawy", która jest najdroższą substancją wszechświata. Wyobraź sobie, że możesz od nowa napisać losy bohaterów najsłynniejszej książki science-fiction wszechczasów. Zapraszamy do nowej edycji kultowej gry sprzed 40 lat, która pozwala wejść w pustynny, klimatyczny świat Diuny Franka Herberta!

więcej o grze: Dune

Ego

Liczba graczy : 2 - 6

Przedział wiekowy: 14+

Sprawdź, czy dobrze znasz swoich przyjaciół! Wylosuj jedno z ponad 400 niebanalnych pytań i odczytaj je na głos. W tajemnicy zaznacz żetonem swoją odpowiedź. Pozostali gracze spróbują odgadnąć Twój wybór. W zależności od tego, jak bardzo są pewni odpowiedzi, obstawiają odpowiednią liczbę żetonów. Gracz, który najlepiej rozpracuje swoich przeciwników, zostaje zwycięzcą!

więcej o grze: Ego

 

 Party Alias

Liczba graczy : 4 i więcej

Przedział wiekowy: 15+

Objaśniaj hasła „inaczej mówiąc” ale zmieniaj sposób tłumaczenia za każdym razem, gdy pionek odwiedzi pole specjalne. W tej wersji bestsellerowej gry żadne słowo nigdy nie zabrzmi tak samo. Baw się dobrze w doborowym towarzystwie.

  • Zawartość jest bardziej kolorowa, niż w jakiejkolwiek innej grze Alias!
  • Zadania są bardzo różnorodne.
  • Idealny dla dorosłych i młodzieży.

więcej o grze: Party Alias

Spektrum

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Wydaje Ci się, że myślisz podobnie jak Twoi znajomi? Ze Spektrum możesz to sprawdzić! W tej wyjątkowej grze towarzyskiej dwie drużyny rywalizują ze sobą, próbując umiejscowić na skali podane hasło. Co mógł mieć na myśli nasz zawodnik? Czy na pewno wziął pod uwagę to samo, co my? Wymyślajcie, analizujcie i odgadujcie, by zdobyć jak najwięcej punktów i pokonać przeciwników.

więcej o grze: Spektrum

 

Tajniacy

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 14+

Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...

więcej o grze: Tajniacy

 


Przedział wiekowy: 16+


Dupa Biskupa

Liczba graczy : 2 - 8

Przedział wiekowy: 16+

Dupa Biskupa to kultowa gra karciana, która niegdyś porywała tłumy. Wysokiej jakości karty, ilustrowane rysunkami Andrzeja Mleczki dodają klimatu i tworzą niezapomniane chwile w gronie przyjaciół.

więcej o grze: Dupa Biskupa

Korporacja

Liczba graczy : 2 - 5

Przedział wiekowy: 16+

Marzysz o pracy w korporacji? Jesteś gotów piąć się po szczeblach kariery? Już za chwilę siedziba firmy stanie się twoim drugim domem. Przygotuj się na najgorsze: wymagającego dyrektora, napięte terminy, trudne decyzje i nieobliczalnych kolegów z biura, którzy bez mrugnięcia okiem skłonni są podłożyć ci świnię. Sprawdź, czy nie zginiesz w wyścigu szczurów. Awansuj. Bądź czujny.

więcej o grze: Korporacja


Przedział wiekowy: 18+


5 Sekund: Bez cenzury

Liczba graczy : 3 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

Nieprzyzwoita dawka rywalizacji, adrenaliny i śmiechu. Tylko dla dorosłych!

Pikantne połączenie prostych zasad, dynamicznej rozgrywki i kontrowersyjnych pytań.

Reguły każdy złapie w mig! Jedna osoba czyta pytanie, druga odpowiada i ma na to tylko 5 sekund. Zasady są proste, lecz wymienienie w pięć sekund trzech poprawnych odpowiedzi na dwuznaczne pytania, to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeżeli rzeczy, które przyjdą Ci do głowy, przyprawią Cię o rumieńce, a zakłopotanie uwięzi odpowiedzi w gardle.

więcej o grze: 5 Sekund: Bez cenzury

(Nie)Powinieneś

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

(Nie)Powinieneś to imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi, którzy lubią się śmiać bez zahamowań! W każdej kolejce jeden z graczy czyta pytanie z czarnej karty a pozostali gracze odpowiadają za pomocą najzabawniejszej pomarańczowej karty. Celem gry jest tworzenie najzabawniejszych, dwuznacznych i często bezwstydnych kombinacji, za które gracze otrzymują punkty.

więcej o grze: (Nie)Powinieneś

(Nie)Powinieneś 2

Liczba graczy : 2 i więcej

Przedział wiekowy: 18+

Autorzy Kart Dżentelmenów przedstawiają (Nie)Powinieneś 2 - imprezowa gra karciana dla okropnych ludzi, którzy lubią się śmiać bez zahamowań! W każdej kolejce jeden z graczy czyta pytanie z czarnej karty a pozostali gracze odpowiadają za pomocą najzabawniejszej pomarańczowej karty. Celem gry jest tworzenie najzabawniejszych, dwuznacznych i często bezwstydnych kombinacji za które gracze otrzymują punkty.

więcej o grze: (Nie)Powinieneś 2

Gierki Małżeńskie

Liczba graczy : 1 do 4 (par) osób

Przedział wiekowy: 18+

Wiecie o sobie wszystko? Jesteście parą idealną? Porozumiewacie się bez słów? Czy tworzycie zgrany zespół? Sprawdźcie się w rozmaitych zadaniach i porównajcie z innymi parami. Udowodnijcie sobie nawzajem, że jesteście dla siebie stworzeni.

więcej o grze: Gierki Małżeńskie

Gra do Piwka

Liczba graczy : 3 do 6

Przedział wiekowy: 18+

Trzy ważne powody, dla których znajomi wpadną do Ciebie zagrać. ŚMIECH Będziecie zrywać boki i walić pięściami w podłogę, pokładając się ze śmiechu – dzięki mistrzowskim zadaniom, które wyzwalają pozytywną energię wśród graczy. ZAANGAŻOWANIE Zapewnisz dużej grupie znajomych świetną rozrywkę - dzięki możliwości zaangażowania w grę, aż 6 osób

więcej o grze: Gra do Piwka