Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
+48 608 608 608
e-mail: biblioteka@kolbuszowa.pl
www: biblioteka.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-06-03 15:33:31

Werynia

 Werynia

Biblioteka mieści się w budynku Wiejskiego Domu Kultury zajmując lokal o powierzchni użytkowej 62 m2   

Obecnie księgozbiór liczy 12165 woluminów (stan na dzień 31.12.2017). Wśród nich można znaleźć literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży, jak również literaturę niebeletrystyczną. Czytelnicy na miejscu mogą przeglądać czasopisma tj. "Przegląd Kolbuszowski", "Ziemia Kolbuszowska" oraz "Poradnik domowy". W bibliotece istnieje możliwość skorzystania z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Oferujemy także usługi ksero, skan oraz wydruk.

Od 2012 r. w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki. Ponad to organizowane są lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, techniczne, manualne i literackie jak również cykliczne zajęcia dla Przedszkolaków – Głośne czytanie. Biblioteka organizuje również zajęcia z cyklu "Ferie w bibliotece" oraz "Wakacje w bibliotece".

Biblioteka współpracuje z Publicznym Przedszkolem w Weryni, Szkołą Podstawową im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Zespołem Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Weryni. Zobacz katalog online filii w Weryni


 Dane teleadresowe


 Bibliotekarka: Styczyńska Maria


 Adres: Werynia 98, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 71 823
 E-mail: werynia@bibkolb.eu
 Gadu-Gadu: 18938345


 Godziny Otwarcia

poniedziałek: 800- 1600
wtorek - piątek: 1100- 1900


 Najnowsze informacje z filii w Weryni:

Spotkanie Młodych Czytelników

Spotkanie Młodych Czytelników

W dniu 19 marca odbyło się kolejne spotkanie Młodych Czytelników. Dziewczynki opowiadały o literaturze jaką przeczytały podczas ferii zimowych. Forma i treść wybranych książek odpowiadała gustom czytelniczek, a ich wartość edukacyjna dostarczyła im wiele cennych informacji. Dziewczynki cieszyły również wyjątkowo przedstawione przygody, gdzie autorzy w rozmaity sposób ukazują życie bohaterów  i otaczającego ich świata. Młodzieżowe historie o pierwszych miłościach i nastoletni bunt to również tematy, które pojawiały się w czytanych książkach.
Pasja czytania i tym razem połączona została z grami  i zabawami. Rozstrzygnięta została rywalizacja między dziewczynkami w grach planszowych, które stworzyły wraz z przyjaciółmi podczas ferii zimowych. Na koniec wszystkie młode czytelniczki, które uczęszczają na spotkania otrzymały tym razem jednakowe egzemplarze książki Barbary Gawryluk „Zuzanka z pistacjowego domu”. Na kolejnym spotkaniu które odbędzie się 12 kwietnia  wspólnie będziemy rozmawiać i dzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury.

W trakcie trwania spotkania zrodził się pomysł, aby następnego dnia POWITAĆ WIOSNĘ. Dziewczynki odwiedziły więc bibliotekę 20 marca. Porozmawialiśmy o zwyczajach związanych z pierwszym dniem wiosny i wykonaliśmy Marzannę.