Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
+48 608 608 608
e-mail: biblioteka@kolbuszowa.pl
www: biblioteka.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2024-05-23 12:21:08

Audiobooki

  Audiobooki

Audiobooki, czyli inaczej książki mówione – to nagrania dźwiękowe, zawierające tekst publikacji książkowej, czytanej przez lektora.

W naszej bibliotece audiobooki dostępne są na kasetach magnetofonowych oraz płytach CD/DVD (w formie plików muzycznych wav, a ostatnio najczęściej w formie plików MP3).

Każdy z nas, nawet ten najbardziej oporny sięgnął kiedyś po „jakąś” książkę. Jednych ona zainteresowała, innych znudziła – bywa i tak niestety!

A czy ktoś z Was „słuchał” książki? Jeżeli nie to czas żeby to zrobić.

Drukowana, trzymana w ręku książka to coś wspaniałego; dostarcza nam wielu wrażeń, emocji, magii, ale... audiobooki to też wspaniały wynalazek, szczególnie dla współczesnego, ciągle zabieganego człowieka, który coraz częściej mówi, że nie ma czasu czytać. Dlatego właśnie wymyślono książkę mówioną. Można jej słuchać w samochodzie, pociągu, autobusie, podczas biegania, ćwiczeń, sprzątania domu czy chociażby przy gotowaniu obiadu - wszędzie tam, gdzie „czytelnik” ma dużo czasu na wysiłek umysłowy, lecz nie ma fizycznej możliwości trzymania książki w ręku.

 

W naszych zbiorach znajduje się obecnie ponad 500 tytułów. W naszej księdze inwentarzowej mamy zapisane ponad 1100 rekordów bibliotecznych. Różnica bierze się z tego, że w przypadku książek mówionych na kasetach jeden tytuł znajduje się na wielu taśmach. Ten wielokrotny zapis jest widoczny na znajdującej się poniżej liście audiobooków. 


Audiobooki znajdziesz i wypożyczysz w naszej Wypożyczalni Głównej