Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
+48 608 608 608
e-mail: biblioteka@kolbuszowa.pl
www: biblioteka.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2020-05-28 20:47:28

Relacje

Pasowanie na Czytelnika w filii Przedbórz

W filii biblioteki w Przedborzu  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych. W tym roku odbyło się ono 21 listopada 2019 roku. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza placówkę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez dziecko  jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki ,wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczniów i zaprezentowania zbiorów, jakie posiada nasza placówka. Dzieci zostały wprowadzone w tajemniczy i magiczny świat bajek. Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni, rozwiązać krzyżówkę a także pięknie wyrazili jakie prośby ma książka do swoich czytelników. Pracowały również w grupach układając puzzle z bajkowymi postaciami oraz rozsypanki wyrazowe z tytułami znanych baśni.  Uczniowie zostali zapoznani także  z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.
Po zaliczeniu wszystkich zadań w obecności pani wychowawczyni i zaproszonych na tą uroczystość rodziców, dzieci złożyły  uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy  otrzymali pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki i słodki upominek, a pani sołtys Przedborza Basia Draus  jak co roku ufundowała i wręczyła dzieciom piękne i bardzo praktyczne słowniki ortograficzne.

Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli sobie książki do domu i zobowiązali się często odwiedzać bibliotekę.

 Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.