Ostania środa (22 czerwca 2022 r) w naszej Bibliotece wybrzmiała dużą dawką pozytywnej energii. Stało się to za przyczyną naszego głównego gościa – pani Sylwii Trojanowskiej.
Pisarki, autorki już dwunastu powieści obyczajowych. Takich z tłem historycznym i takich, które poruszają ważne, trudne tematy współczesności.
Wszystkie one rodzą się z filozofii życiowej autorki, która mówi: "zależy mi na tym by ludzie byli szczęśliwi".
I takie są te książki. Niosą nadzieję, że z najcięższych przeżyć życie poniesie nas ku szczęściu. Uwaga - chciejmy to szczęście zauważyć i docenić. Zbierajmy małe okruszki codzienności, by zanurzyć się w pełnym światła, spokojnym i szczęśliwym życiu. Wszystko zależy od nas. Zbudujmy sobie szczęście.
Ktoś powie – bzdury. Nie da się. Nasz spotkanie dowiodło, że oczywiście, że się da !
Sięgnijcie drodzy Czytelnicy po książki pani Sylwii. Tam odkryjecie wskazówki, o których zapewne wiecie, ale w pędzie codzienności tak często wszyscy je pomijamy. Może nawet lekceważymy.
„ …tylko szczęśliwa bądź…” – mówi umierająca matka do córki w powieści Łabędź.
„ …trzeba zapomnieć [zło], bo inaczej by człowiek z tej nienawiści i niechęci nabawił się zgryzoty i do grobu położył. A my przecież jeszcze tyle dobrego mamy przed sobą. Życia tyle…” – rozmowa żony z mężem. Również w powieści „Łabędź”.
I mówmy sobie i o sobie pozytywnie. Dbajmy również o pozytywne relacje z innymi, bo „…jak się kogoś kocha, to ten ktoś staje się częścią ciebie…” („Blisko chmur”).
Dziękujemy Instytutowi Książki dzięki któremu spotkanie z panią Sylwią Trojanowska się odbyło.
Dziękujemy pani Sylwii za ogrom słońca i pozytywnej energii. Za książki, po które będziemy wciąż sięgać w poszukiwaniu okruszków.
Pani Sylwio – sprawiła Pani , że czujemy się szczęśliwi. Dziękujemy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne książki, a w szczególności będziemy wypatrywać premiery kontynuacji powieści „Łabędź” – ach cóż tam się ma wydarzyć… I do zobaczenia na następnych spotkaniach. Czekamy.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Bez Was nic by się nie odbyło i nie wydarzyło co miało się stać.