STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Z życia filii MiPBP Pasowanie na Czytelnika w Przedborzu
Pasowanie na Czytelnika w Przedborzu PDF Drukuj
Informacje - z życia filii MiPBP
Czwartek, 23 Listopad 2017 07:55

20 listopada 2017 r. w filii biblioteki w Przedborzu, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

W Przedborzu pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

W czasie spotkania dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę odgadując z jakiej bajki pochodzą ilustracje. Pracowały również w grupach, układając puzzle z bajkowymi postaciami oraz rozsypanki wyrazowe z tytułami znanych baśni. Po zaliczeniu wszystkich zadań dzieci, w obecności pani wychowawczyni i rodziców, złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, Nasi nowi czytelnicy otrzymali ręcznie robione zakładki do książek, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym ważnym wydarzeniu. Również zaproszona na tą uroczystość sołtys Przedborza pani Barbara Draus ufundowała i wręczyła dzieciom piękne książeczki z polskimi baśniami, aby mogły rozpocząć swoją przygodę z książką w bajkowym świecie. Następnie dzieci razem z rodzicami udali się na poczęstunek.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli sobie książki do domu i zobowiązali się często odwiedzać bibliotekę. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.