STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Kolbuszowa Dekalog Człowieka Życzliwego
Dekalog Człowieka Życzliwego PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Czwartek, 23 Listopad 2017 12:49

W dniu 22 listopada 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się szóste spotkanie w ramach projektu „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”, które przeprowadziła Katarzyna Bełza.

Zajęcia rozpoczęły się od stworzenia Dekalogu Człowieka Życzliwego. Podstawą do wytypowania postaw życzliwych był zaprezentowany wiersz Pani Życzliwa oraz własne obserwacje i doświadczenia dzieci uczestniczących w zajęciach. Tematyka zajęć zbiegła się w czasie z obchodami Międzynarodowego Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada.W trakcie zabaw Wzajemna pomoc oraz Wykrywacz kłamstw dzieci miały okazję przejawiać a jednocześnie testować życzliwość, dobroć oraz koleżeństwo wobec innych.

Uczestnicy warsztatów wysłuchali wiersza Jana Brzechwy Kwoka a także w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i życzliwości brały udział w zabawie relaksacyjnej Szalone kroki.

W części artystycznej dzieci wykonały słoneczka z papierowych talerzyków, żółtego kartonu oraz listewek.

Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 6 grudnia 2017 r.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju.