STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Kolbuszowa XXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka
XXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Wtorek, 03 Październik 2017 13:05

3 października 2017 roku, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej gościli autorzy spotkań XXVII edycji, Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

W tej edycji autorami spotkań byli:

Andrzej Żmuda - dziennikarz, poeta, krytyk literacki. Redaktor magazynu „Prometej”, „Profile”, „Okolice, współpracownik Radia Rzeszów.

Stefan Jurkowski - polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz. Jako dziennikarz i publicysta pracował w "Kierunkach", Instytucie Wydawniczym PAX w Redakcji Literatury Współczesnej, "Słowie Powszechnym" i "Szpilkach".


Géza Cséby – węgierski poeta, pisarz, tłumacz literatury pięknej, historyk literatury, kulturoznawca. Jest autorem ponad 300 opracowań naukowych i artykułów. Główną tematyką rozpraw naukowych są: literatura i historia kultury okresu Oświecenia. Jest autorem i realizatorem projektów tablic pamiątkowych ku czci kontaktów polsko-węgierskich w Starym Sączu, w Piwnicznej-Zdroju i w Marcinkowicach.


Spotkanie w kolbuszowskiej bibliotece, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej prowadził Andrzej Żmuda. Oprócz przeczytania kilku wierszy, często nawiązywał do swojego dzieciństwa związanego z Rzeszowem oraz okolicznymi miejscowościami, w tym Wilczą Wolą i Kolbuszową.

Stefan Jurkowski odbył spotkanie w Weryni z udziałem uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych.

Ostatni z autorów spotkań Géza Cséby gościł w Zespole Szkół w Widełce. Warto nadmienić, iż szkoła z Widełki współpracuje z węgiersko-angielską szkołą podstawową Móricz Zsigmond mieszczącą się w Mátészalce.