STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Kolbuszowa Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Sobota, 30 Wrzesień 2017 06:44

W dniu 28 września 2017 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej gościła najchętniej czytanego polskiego autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke.

Pisarz jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, które zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Wspólnie z czytelnikami analizował znaczenie popularnych powiedzonek, z którymi spotykają się na co dzień. Czytając fragmenty swoich opowiadań zachęcał i inspirował uczestników spotkania do dyskusji. Jednym z elementów spotkania była „konferencja prasowa”, którą przeprowadziły dzieci zadając pisarzowi ciekawe i nieraz zabawne pytania.A chciały się dowiedzieć m.in. gdzie pisarz znajduje natchnienie, kiedy napisał pierwszą książkę, jak wygląda dzień pisarza, jaki jest jego ulubiony film a także jaki nosi rozmiar buta. Na zakończenie autor składał autografy w zakupionych przez dzieci książkach.

Przyjemna atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, które finansowane są przez Instytut Książki.