STRONA GŁÓWNA

Godziny Otwarcia
Jednostki
Filie
więcej...
Cmolas ; Dzikowiec
Niwiska ; Majdan
Raniżów

System MAK+
Bibliografia Powiatu Kolb.
Dokumenty Życia Społecznego
Stare Druki

Informacje
Nowości książkowe
Biblioteka na Facebooku
KolBibTV
Kolb. Biblioteka Cyfrowa
Czasopisma regionalne
Księgarnia "Pegaz"
więcej...
Strony instytucji regionalnych
Strony o regionie
Strony bibliotek


Reklama
Strona Główna Aktualności Informacje Kolbuszowa Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować te złe.
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować te złe. PDF Drukuj
Informacje - Kolbuszowa
Czwartek, 14 Wrzesień 2017 08:49

W dniu 13 września 2017r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga-w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”. Tematem przewodnim warsztatów była jedna z cech dobrego wychowania, czyli szacunek do innych.

Zajęcia rozpoczęły się od spisania kontraktu zawierającego zbiór zasad właściwego zachowania się w grupie. W celu wytworzenia klimatu wspólnej i dobrej zabawy oraz kształcenia umiejętności porozumienia i współpracy uczestnicy spotkań brali udział w zabawach integracyjnych oraz grach opartych na pedagogice zabawy. Na zajęciach wykorzystano utwór Wandy Osuchowskiej-Orłowskiej pt. Dzień dziecka [w] Świerszczyk, nr 11/1997. Opowiadanie miało na celu uświadomienie dzieciom, że wszyscy zasługujemy na szacunek bez względu na status materialny. W oparciu o wysłuchany tekst zebrane dzieci przygotowały papierowe zabawki dla bohaterki wklejając je do worka z napisem TO DLA MANI. Spotkanie przeprowadziła Bogusława Drożdż. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 27 września 2017 r.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.