Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych.

Na miejscu można przeglądać czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Użytkownicy w Oddziale mogą korzystać z dwóch stanowisk komputerowych.

Zbiory

Liczba książek: 15081 (na koniec roku 2016 r.)

Lit. piękna: 1951

Lit. dla dzieci i młodzieży: 7575

Lit. popularnonaukowa: 5552           

Serdecznie zapraszamy do nas.


 Dane teleadresowe

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

 Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28
 Email: dzieci@bibkolb.eu


 Godziny Otwarcia

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500


 Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Zakończenie projektu Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga

W dniu 20 grudnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyło się uroczyste zakończenie spotkań z cyklu Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga w poszukiwaniu pozytywnych wzorców.

Uczestnikom została zaprezentowana prezentacja multimedialna z przebiegu  zajęć od września do grudnia. W celu podkreślenia aktywnego udziału w spotkaniach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył dyrektor biblioteki Andrzej Dominik Jagodziński.

W trakcie spotkania odbyło się również wspólne oglądanie filmu w technologii 3D.

Projekt realizowała MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i wsparcie    w realizacji projektu. Życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku

 

GALERIA
Zakończenie projektu 
Zakończenie projektu 
Zakończenie projektu 
Zakończenie projektu 
Zakończenie projektu 
Zakończenie projektu 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2019-03-23 13:23
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 150 261