Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 131099

Witamy na nowej stronie!

Exlibris 

Zmieniamy po raz trzeci stronę domową naszej biblioteki. Wynika to z konieczności dostosowania się do zmian technologicznych oraz, przede wszystkim, do oczekiwań użytkowników.

Biblioteki publiczne mają swoją specyfikę. Są bibliotekami uniwersalnymi kierującymi swoją ofertę do wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny czy miejsce zamieszkania. Równocześnie są instytucjami bardzo lokalnymi odpowiadającymi na oczekiwania środowiska, w którym działają i przez które są finansowane.

Dlatego jest rzeczą oczywistą, że nasza biblioteka wyjątkowy nacisk kładzie na gromadzenie, opracowanie i upowszechnianie zbiorów regionalnych i lokalnych, pozyskiwanych od darczyńców, którymi są regionaliści, mieszkańcy gminy i powiatu oraz różne instytucje, zarówno kościelne jak i świeckie. Odpowiadając, na co raz większe oczekiwania użytkowników tworzymy i rozbudowujemy zasoby z myślą o miłośnikach historii naszej „Małej Ojczyzny”. Dlatego na stronie oprócz zakładek: dla czytelników i dla bibliotekarzy, pojawiła się nowa - dla regionalistów. 

Administratorem strony jest bibliotekarz systemowy Łukasz Szymański. Bardzo proszę o przekazywanie na jego pocztę, l.szymanski@bibkolb.eu swoich spostrzeżeń i uwag.

Andrzej Dominik Jagodziński

 

Najważniejsze zmiany:

  1. Zintegrowana wyszukiwarka na górze strony pozwalająca wyszukiwać bezpośrednio w naszym katalogu online lub w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej
  2. Rozwijane i ciągle widoczne menu, będące równocześnie „spisem treści” dla strony
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2019-01-21 11:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 029 610