Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka

Kochani Czytelnicy, z radością informujemy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej wraz z filiami uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”. Projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i obejmuje roczniki 2015-2018. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

• Książkę „Pierwsze czytanki dla…”– to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.
  • Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
  • Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
  • Czytelnicze gadżety, które uatrakcyjnią codzienną lekturę.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

• Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39