Anna i Janusz Skowron w kolbuszowskiej bibliotece.

W dniu wczorajszym 20 maja 2021 r. naszą bibliotekę odwiedził Janusz Skowron wraz ze swoją żoną Anną. Dla przypomnienia: Janusz Skowron – kolbuszowianin - jest znanym artystą malarzem, rysownikiem i grafikiem, zarówno w  Polsce, jak i przede wszystkim w Nowym Jorku, gdzie od ponad trzydziestu lat mieszka i tworzy. W świecie sztuki jest nie tylko uznanym artystą, ale również kuratorem, mecenasem, wielkim popularyzatorem i animatorem wystaw oraz wydarzeń artystycznych dla niezliczonej liczby twórców z Polski i Stanów, środowiska polonijnego w Ameryce oraz reszty świata. Przez wiele lat związany z grupą „Emocjonalistów”, którą współtworzył i promował, jest także artystą nowojorskiej New Century Gallery i Polskiego Instytutu Naukowego. Jego prace zawierające ogromną dawkę emocji różnego rodzaju: strachu, złości i bólu, ale też i radości, nadziei i refleksji, prezentowane były na ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Polska, USA, Francja, Niemcy, Węgry, Chiny, Korea). Obecnie w Polsce są dwie wystawy Janusza Skowrona. W Ełku i w Gdańsku gdzie można zobaczyć "Maski".  W tym roku Janusz Skowron obchodzi Jubileusz 45 lat w sztuce. Z tej okazji ukazał się katalog z grafikami, rysunkami, obrazami i wystawami, który artysta przekazał także naszej bibliotece. Można go oglądać w Galerii Miejskiej w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej. Ponadto podczas spotkania zaplanowano organizację wystawy artysty w przyszłym roku. Życzymy Annie i Januszowi Skowronom miłego pobytu w Polsce!

• Data aktualizacji: 2024-04-19 13:37