Kraszewski. Komputery dla biblioteki

Program: "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.

Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. Program skierowany jest do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Ogółem wymieniono 12 komputerów (9 dla czytelników oraz 3 dla pracowników). Część komputerów, które dotychczas służyły w Czytelni, została przeniesiona do Wypożyczalni Głównej, aby można było na nich samemu wyszukiwać książki.
Całość zakupu wyniosła prawie 20 000 zł. Wszystkie środki pozyskano w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

• Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39